دو پاسخ متفاوت به اینکه چرا تهران دیروز شلوغ بود

میزان نوشت: خیابان‌های تهران شانزدهم فروردین در حالی روز شلوغی را سپری کرد که تعداد قربانیان کرونا تا روز قبل از آن ۳۲۹۴ نفر اعلام و همچنین عنوان شده بود ۴۰۳۵ نفر تا پانزدهم فروردین در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

 خیابان‌های تهران شانزدهم فروردین در حالی روز شلوغی را سپری کرد که تعداد قربانیان کرونا تا روز قبل از آن ۳۲۹۴ نفر اعلام و همچنین عنوان شده بود ۴۰۳۵ نفر تا پانزدهم فروردین در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

..

                                                          تصویر روز گذشته تهران
پلیس: مردم رعایت کردند

تصاویر و فیلم‌های روز گذشته «خود قرنطینگی» مردم پایتخت را تایید نمی‌کرد؛ نکته‌ای که سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک هوشمند پلیس راهور پایخت در گفتگو با خبرگزاری میزان بر آن صحه گذاشت؛ او هرچند ترافیک در برخی از بزرگراه‌های تهران از جمله نواب، همت، حکیم، امام علی (ع)، شهید بابایی، را تایید کرد اما به میزان گفت به نظر می‌رسد مردم فقط برای کارهای ضروری از خانه خارج می‌شوند.

..


وزارت بهداشت: رفتار مردم نگران کننده است


این ترافیک البته ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت را نگران کرد؛ او در نشست خبری که روز گذشته داشت اعلام کرد ترافیک شانزدهم فروردین تهران، وزارت بهداشت را نگران کرده است چرا که هر یک از این افراد می‌توانند ویروس را به خانه یا محل کار ببرند.

..

                                                        تصویر روز گذشته تهران


حریرچی همچنین از نقش کلیدی ارتباطی تهران با سایر استان‌ها گفت و افزود: هرگونه وجود و شیوع ویروس حتی در حد متوسط هم می‌تواند باعث انتشار به سایر شهرها و به‌ویژه شهرهای اطراف تهران شود که تبادل زیادی از نظر اشتغال دارند.


شهرداری: ترافیک ۱۶ فروردین ما را به اجرای تصمیم‌های جدید مجبور کرد

قرار بود طرح ترافیک از شنبه ۱۶ فروردین از سر گرفته شود، اما به هفته آتی موکول شد؛ یکی از دلایل ترافیک تهران را برخی این تصمیم شهرداری دانستند.

..
غلامحسین محمدی، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران علت لغو اجرای طرح ترافیک را «درخواست‌هایی با مضمون تردد با خودروهای شخصی» عنوان می‌کند؛ محمدی درباره علت لغو اجرای طرح ترافیک می‌افراید: لغو طرح ترافیک از سوی شهرداری تهران به این دلیل صورت گرفت که درخواست‌هایی با این مضمون داشتیم که با توجه به اجرایی شدن طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، مردم بتوانند ترددهای عادی و روزمره‌شان را با ماشین‌های شخصی خود انجام دهند.

                                                     تصویر روز گذشته تهران

مشاور شهردار تهران همچنین با بیان اینکه با توجه به تمدید تعطیلی اصناف و ... پیش بینی نمی‌شد که تردد مردم در روز ۱۶ فروردین افزایش محسوس داشته باشد، از تصمیمات جدید مدیریت شهری خبر داد و افزود: در حال بررسی برخی مسائل هستیم و پس از استعلام از ستاد ملی مقابله با کرونا، تصمیمات جدید نهایی و اعلام خواهد شد.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1372846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =