حناچی: شهرداری تهران برای جمع آوری معتادان متجاهر اقدام می‌کند

شهرداری تهران برای جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر کمک می‌کند، اما متولی این کار نیست و دستگاه‌های ذیربط باید این مساله را در روزهای مقابله شهر با کرونا ساماندهی کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیروز حناچی، شهردار تهران در حاشیه جلسه امروز (۱۷ فروردین ۱۳۹۹) شورای شهر در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب درباره حضور معتادان متجاهر در سطح شهر و جمع آوری آن‌ها گفت: شهرداری تهران برای جمع آوری معتادان کمک می‌کند، اما متولی این کار نیست. در ابتدای شیوع کرونا برخی مراکز نگهداری و باز‍پروری این معتادان را رها کردند، چون مراکز تجمع آن‌ها ممکن بود به کانون شیوع و سرایت ویروس کرونا تبدیل شود. اما شهرداری تهران گرمخانه را فعال‌تر کرد تا افرادی که به هر دلیلی جایی برای خوابیدن ندارند اسکان یابند. نکته جالب توجه این است که تاکنون گزارش آلودگی ویروس کرونا در گرمخانه‌ها نداشتیم و تلاش می‌کنیم در این شرایط کمک کنیم.

او درباره وضعیت حمل و نقل عمومی شهر تهران نیز گفت: در بخش حمل ونقل عمومی در حال ایجاد تعادل هستیم و کل شهر را تعطیل نکردیم. تجربیات هم نشان می‌دهد که اقشاری از مردم لازم است سر کار بروند. پرستاران و پزشکان و اقشار دیگری هستند که باید حمل و نقل عمومی به آن‌ها خدمات دهد. ما باید کاری کنیم که در ساعات اوج در ایستگاه‌ها و بخش‌های حمل و نقل عمومی ازدحام نشود.

حناچی افزود: همچنین تا ۲۰ فروردین طرح ترافیک اجرا نمی‌شود تا مردم از خودروی شخصی استفاده کنند گرچه شاید علت ترافیک باشد، اما در مجموع تابع مصوبات ستاد کرونا هستیم و اگر پیشنهادی داشته باشیم آنجا مطرح می‌کنیم. به نظر می‌رسد با توجه به شرایط کشور باید با رعایت پروتکل ها، کارها را ساماندهی کنیم. بخش‌هایی که مایحتاج مردم را تهیه می‌کنند باید فعال باشند و دستوراالعمل‌هایی که کرونا را کنترل می‌کند را رعایت کنند.

او در پایان درباره تامین مواد ضدعفونی و اقلام بهداشتی برای کارگران شهرداری گفت: در این زمینه طبعا مثل بقیه بخش‌ها با کمبودهایی مواجه ایم، ولی تلاش کرده ایم که این اقلام را برای کارگران فراهم کنیم و تا حد زیادی هم فراهم شده است.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1372951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =