معاون شهردار تهران: کارگران پروژه گیشا به خاطر کرونا کار را تعطیل کردند

فارس نوشت: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: متأسفانه شیوع ویروس کرونا باعث شد تا تکمیل پروژه گیشا با مشکل مواجه شود.

صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: ما در تاریخ ۸ اسفند پروژه زیرگذر گیشا را برای عبور شهروندان بازگشایی کردیم.

وی ادامه داد: در آن زمان پروژه گیشا پیشرفتی ۹۱ درصد داشت و تنها بخش اندکی از کارهای عمرانی باقی مانده بود که پیش بینی ما این بود که با توجه به فعالیت ۹ ساعته عمرانی یعنی از ساعت ۲۱ تا ۶ صبح روز بعد پروژه تا ۲۹ اسفند تکمیل خواهد شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: در حین انجام کارهای عمرانی بودیم که متأسفانه بخش عمده ای کارگران برای حضور در جمع خانواده های‌شان حتی بدون تسویه حساب کارگاه را ترک کرده و به شهرهای خود بازگشتند.

صبوری افزود: از این رو پروژه با پیشرفتی ۹۸ درصدی امروز در حال بهره برداری است اما نکته مهم این است که این دو درصد باقی مانده در اصل پروژه خللی وارد نکرده و بهره برداری بی عیب و نقص در حال انجام است.

وی درخصوص اینکه بالاخره تکلیف چیست آیا نمی شود کارگران دیگری را جایگزین کرد گفت: از آنجا که مقررات سختی برای بکارگیری کارگران و پایش سلامتی آنها در نظر گرفته شده است نمی توان هر کارگری را بکارگیری کرد.

معاون فنی و عمرانی ادامه داد: در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم مجوز بازگشت برخی از کارگرانی که به شهرستانهای خود رفته اند را بگیریم و اینها را به محل کار برگردانیم.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1373404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =