برنامه های حوزه هنری آذربایجان‌شرقی در هفته هنر انقلاب رنگ و بوی مجازی گرفت

رییس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی گفت: برنامه های تبیینی و تولیدات حوزه هنری آذربایجان‌شرقی در هفته هنر انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۹، به دلیل شیوع ویروس کرونا از طریق فضای مجازی منتشر می شود و برنامه های تجمعی از جمله جشن هنر انقلاب اسلامی و معرفی چهره سال هنر انقلاب در استان، به منظور حفظ سلامت مخاطبان، پس از شکست دادن این ویروس برگزار می شود.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان شرقی، سیدمحمدحسین بلاغی با اشاره به فرارسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی به عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی نام گرفته شده است که در مراکز استان ها به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره این شهید والا مقام، ضمن تجلیل از هنرمندان انقلابی، مراسمات متنوعی فرهنگی برگزار می شود که امسال نیز با وجود شرایط بحرانی برنامه های ویژه ای در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه هنر ارزشی، هنری متعهد به انسان ها، ارزش ها و حقیقت هاست، ادامه داد: این هنر است که می تواند با ظرافت و ظرفیتش مسائل مختلف آرمانی، اخلاقی و ارزشی را به صورت  عامه فهم و عامه پسند ارائه دهد.

رییس حوزه هنری استان با بیان اینکه هنر انقلاب اسلامی هنر متعهد به حقیقت است، گفت: هنر انقلابی، هنری که تذکر می دهد و افق روشن برای جامعه ترسیم می کند همچنین امید بخشی را در جامعه افزایش می دهد.

وی به برنامه های حوزه هنری آذربایجان‌شرقی در هفته هنر انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۹ اشاره کرد و گفت: آیین شب خاطره دفتر مطالعات ادبیات پایداری حوزه هنری استان با روایت خاطره توسط هنرمندان انقلابی به صورت مجازی در طول هفته هنر انقلاب از طریق کانال‌های حوزه هنری استان با آدرس @hhtabriz در فضای مجازی منتشر می شود.

وی در ادامه به برنامه های واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان اشاره کرد و گفت: برگزاری پویش استانی #درخانهکتاب_بشنویم با انتشار ۱۰ عنوان کتاب صوتی با موضوع انقلاب اسلامی، برگزاری شب شعر «روایت قلم» با شعرخوانی شاعران کشوری و استانی در فضای مجازی، برگزاری عصر داستان انقلاب خوانش داستان نویسندگان کشوری و استانی در فضای مجازی و همچنین تولید و انتشار کلیپ شعرخوانی با موضوعات هفته هنر انقلاب، مهدویت و مبارزه با کرونا از جمله برنامه های این واحد فرهنگی در این هفته است.

بلاغی در ادامه افزود: برگزاری نمایشگاه عکس مجازی «مدافعان سلامت»، برگزاری نمایشگاه عکس مجازی «تشییع سردار» و همچنین تولید و انتشار عکس پرتره شهید سیدمرتضی آوینی نیز از برنامه های واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان است.

وی همچنین از تولید ویژه برنامه برای فضای مجازی خبر داد و گفت: تولید و انتشار سلسله کلیپ های نقالی «بامداد خیال» با اجرای حاج علی مداحی توسط واحد هنرهای نمایشی و همچنین تولید و انتشار کلیپ مستند «مدافعان سلامت» بر اساس تولید محتوا سعید بی نظیر توسط واحد هنرهای تصویری در هفته هنر انقلاب اسلامی رونمایی می شود.

رییس حوزه هنری استان در ادامه افزود: همچنین کلیپ سرود انتظار توسط واحد موسیقی و با همکاری سازمان بسیج دانش آموزی و شورای هماهنگی تبلیغات استان نیز در این هفته، تهیه و انتشار می شود.

وی در ادامه به سایر برنامه های حوزه هنری آذربایجان‌شرقی در هفته هنر انقلاب اشاره کرد و گفت: تولید و انتشار مقالات تخصصی روشنگری و تبیین کارکرد هنر انقلاب در سده پیش رو توسط واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری استان صورت می گیرد و همچنین اختتامیه جشنواره هنری مردمی «همه باهم علیه کرونا» نیز توسط واحد روابط عمومی برگزار می‌شود.

هفته هنر انقلاب عنوان مهم ترین رویداد حوزه هنری است که هر ساله ۲۰ فروردین ماه همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی سید شهیدان اهل قلم آغاز به کار می کند. این رویداد با معرفی چهره هنر انقلاب در یک سال به انتخاب جمعی از نخبگان و فعالان فرهنگ و هنر، ویژه برنامه ها، نمایشگاه ها، اجرای تئاتر، نمایش فیلم و کارگاه هایی آموزشی را در طول یک هفته برای مخاطبان خود برگزار می کند.

46

کد خبر 1374366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =