مقدار زیادی رادیو اکتیو از نیروگاه هسته ای فوکوشیما به آسمان رفته و ابرهای مرگ بر سر مردم مصیبت زده در حال شکل گرفتن است.

واشنگتن پست نوشت: سنجش جدید از رآکتور شماره دو نیروگاه فوکوشیما حکایت از نشر وسیع مواد رادیو اکتیو به آسمان ژاپن دارد.به گفته کارشناسان تخریب لایه محافظتی دور هسته اورانیوم رآکتور باعث شده تا حجم وسیعی از رادیو اکتیو مضر برای انسان در هوا پخش گردد.

کارشناسان برای تزریق آب به رآکتور شماره 4 به ناچار می خواهند از بالگرد استفاده کنند که گفته می شود این کار بسیار خطرناک است و اگر یکی از بالگردها بدرون رآکتور سقوط کند فاجعه باور نکردنی رخ می دهد.

در همین حال کیودو گزارش داد بخش های درونی رآکتور شماره سه تخریب شده است. علی رغم انتشار دود بالای نیروگاه ادانو از مقامات ارشد کابینه وقوع هر نوع انفجار در رآکتورها را رد کرد.

کشتی حاوی اسید بوریک متعلق به کره جنوبی راهی ژاپن شده تا بتواند برای تزریق این ماده به رآکتورها کمک نماید. در همین حال با باز شدن بازار مالی ژاپن در صبح چهارشنبه مجددا بورس توکیو دچار افت شدید شده و بانک ژاپن برای سومین روز متوالی شروع به تزریق پول به میزان 5 تریلیون ین کرده تا بازار را کنترل نماید.

همچنین نیروهای ذخیره ارتش به خدمت فرا خوانده شده تا به مناطق مصیبت زده بروند.

ادانو از مقامات ارشد کابینه از مردم خواسته تا در مصرف سوخت صرفه جویی کنند.

 /56

کد خبر 137498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =