سعید آقاخانی می‌تواند جای محسن تنابنده را بگیرد؟

به مناسبت شروع فصل دوم سریال «نون . خ» در این گزارش نگاهی به اتفاقات و حواشی این دو فصل سریال انداختیم.

مهسا بهادری:  بعد از پنج دوره موفقیت و استفاده سریال «پایتخت» از گویش و لهجه اهالی مازندران، اینبار سعیدآقاخانی تصمیم گرفت فیلمی با گویش شهر و دیار خودش بسازد. به این تریتب کردستان، پوشش، مردمش و زبانش، موضوع اصلی سریالی به نام «نون. خ» شدند.

هر دو سریال قصه خود را در دیاری به جز تهران ساختند و اواسط سریال بنا بر چالش‌هایی که مقابلشان قرار گرفت راهی تهران شدند، هر دو آنها از دل مردم و مشکلات آنها پیدا شدند و در همان فصل اول هم بسیار مورد استقبال مخاطبان  قرار گرفتند.

فصل اول «نون.خ» سریالی بود که در سختی سیل و مشکلات عید ۹۸ لبخند را به خانه‌های مردم آورد و توانست برگ برنده سعید آقاخانی در تلویزیون شود.

تولد «نون.خ»

آذر سال ۹۷ بود که سعید آقاخانی اعلام کرد قصد دارد یک سریال با نام «نون. خ» بسازد و چندی بعد هم تصویری از او با لباس محلی کردی منتشر شد، اولین چیزی که درباره این سریال سوال برانگیز شد و نقطه شروع حاشیه بود، انتخاب نام «نون.خ» برای سریال بود

و پس از کند و کاوهای فراوان، مشخص شد، «نون .خ» نام مخفف شده یک متهم به اختلاس به نام نورالدین خانزاده است که دست بر قضا مانند دیگر اختلاسگران قصد فرار ندارد و دست روزگار باعث شده یک مقدار زیادی پول به هم شهریانش بدهکار شود و اطرافیان فکر کنند او اختلاسگر و کلاهبردار است.

اما جذابیت ماجرا فقط به اینجا ختم نشد و «نون.خ» به دیگر مشکلات اجتماعی هم یک نیم نگاهی انداخت و حتی شوخی کوچکی با موضوع تورقوزآباد انجام داد، اما دست آوردهای «نون.خ» به همین جا ختم نشد و معرفی حداقل ۴بازیگر به تلویزیون، یک مُهر محکمی برای توجه چند برابری مخاطبان شد.

پر بیننده‌ترین سریال نوروز ۹۸

در ابتدای کار قرار شد تا «نون. خ» در ماه رمضان سال ۹۹ با یک سریال سی قسمتی مهمان خانه‌ها شود. اما ویروس کرونا که پس از ورودش به کشور گریبان همه را گرفت، باعث شد رقیب قدرتمند «نون.خ» یعنی«پایتخت» در حالی که تنها ۴قسمت به پایان سریال مانده به ناچار با کنداکتور شبکه یک سیما خداحافظی کند. همین موضوع هم باعث شد تا آقاخانی از سی قسمتی که قولش را به مخاطبان خود داده بود به پخش تنها ۱۷ قسمت از سریال آن هم دو هفته زودتر از موعد مقرر رضایت دهد تا تلویزیون دست خالی نماند.

سعید آقاخانی که در ابتدا این سریال را ساخت، هیچ صحبتی از ادامه دار شدن آن نکرد و صرفا مانند دیگر سریال‌هایش یک سریال مناسبتی طنز برای ایام نوروز ساخت اما از آنجایی که «نون.خ» پر بیننده‌ترین سریال نوروزی ۹۸ اعلام شد و عوامل سریال هم با استقبال مردم مواجه شدند، پس از یک جلسه در صدا و سیما، آقاخانی متوجه شد که باید دوباره دست به کار شود و فصل دوم سریال را بسازد. البته بعد از آنکه این موضوع تصویب شد،مدتی زمان برد و آقاخانی اعلام کرد احتمال منتفی شدن ساخت فصل دوم بسیار زیاد است چون هنوز با او صحبتی نشده اما خلاف این موضوع پیش آمد و «نون.خ» دوباره ساخته شد.

کرونا گریبان گیر سریال‌ها

در ابتدای کار قرار شد تا «نون. خ» در ماه رمضان سال ۹۹ با یک سریال سی قسمتی مهمان خانه‌ها شود. اما ویروس کرونا که پس از ورودش به کشور گریبان همه را گرفت، باعث شد رقیب قدرتمند «نون.خ» یعنی«پایتخت» در حالی که تنها ۴قسمت به پایان سریال مانده به ناچار با کنداکتور شبکه یک سیما خداحافظی کند. همین موضوع هم باعث شد تا آقاخانی از سی قسمتی که قولش را به مخاطبان خود داده بود به پخش تنها ۱۷ قسمت از سریال آن هم دو هفته زودتر از موعد مقرر رضایت دهد تا تلویزیون دست خالی نماند.

سریال «نون خ» سعید آقاخانی در حالی از سوی مدیران تلویزیون مناسب پخش در مناسبتی شاد شناخته نشد که این مجموعه تلویزیونی کاملا از فضایی کمدی برخوردار است. البته در روزهای قبل این اتفاق  به تناوب وجود مشکلات احتمالی از جنس «پایتخت ۶» در این سریال، هشدارهایی به رئیس سازمان صدا و سیما داده شده بود، ضمن اینکه مهدی فرجی که تهیه‌کنندگی سریال «نون خ» را عهده‌دار است، نامش در «پایتخت ۶» به عنوان مشاور پروژه هم ثبت شده و همین موضوع حساسیت نسبت به این سریال را دوچندان کرد و تصورها روی سانسور بخش‌هایی از این سریال رفت این موضوع در حال رخ داد که تهیه کننده سریال روز قبل(سه شنبه ۱۹ فروردین) در گفت و گویی اعلام کرد که نگرانی از بابت سانسور ندارد، چون تمام قوانین و ضوابط در سریال رعایت شده. 

سر ناسازگاری تلویزیون با «نون.خ»

آقاخانی و عوامل «نون.خ» تلاش کردند تا هرچند نیمه کاره به قول خود عمل کنند اما گویا صدا و سیما میانه خوشی با این خوش قولی نداشت. از ابتدای هفته گذشته(شنبه ۱۶ فروردین) اعلام شده بود که سریال «نون.خ» ازچهارشنبه ۲۰ فروردین ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما همزمان با نیمه شعبان پخش خواهد شد. اما موعد مقرر که فرا رسید، شبکه یک سیما سینمایی«زندانی‌ها» را پخش کرد و هیچ خبری از این سریال نبود.

این تصمیم عجیب باعث شد تا گمانه‌زنی‌ها برای تن دادن صدا و سیما به هشدارها و انتقادها بیش از پیش قوت گیرد. خصوصا که سینمایی «زندانی‌ها» که به بهانه کمدی بودن در مناسبتی شاد روی آنتن می‌رود به تازگی و پنجم فروردین از همین شبکه پخش شده بود.

سریال «نون خ» سعید آقاخانی در حالی از سوی مدیران تلویزیون مناسب پخش در مناسبتی شاد شناخته نشد که این مجموعه تلویزیونی کاملا از فضایی کمدی برخوردار است. البته در روزهای قبل این اتفاق  به تناوب وجود مشکلات احتمالی از جنس «پایتخت ۶» در این سریال، هشدارهایی به رئیس سازمان صدا و سیما داده شده بود، ضمن اینکه مهدی فرجی که تهیه‌کنندگی سریال «نون خ» را عهده‌دار است، نامش در «پایتخت ۶» به عنوان مشاور پروژه هم ثبت شده و همین موضوع حساسیت نسبت به این سریال را دوچندان کرد و تصورها روی سانسور بخش‌هایی از این سریال رفت. این موضوع در حال رخ داد که تهیه کننده سریال روز قبل(سه شنبه ۱۹ فروردین) در گفت و گویی اعلام کرد که نگرانی از بابت سانسور ندارد، چون تمام قوانین و ضوابط در سریال رعایت شده. 

حالا هم معلوم نیست که سانسور جلوی تاخیر در پخش دو روز این سریال را گرفته یا حساسیت بیشتر برای بازبینی دقیق‌تر!

صدا و سیما اشتباه کرد، آقاخانی عذرخواهی کرد!

پس از این اتفاقات و چشم انتظاری مردم برای پخش سریال و دست خالی ماندن تلویزیون در برابر مخاطبان، سعید آقاخانی، کارگردان و بازیگر این سریال، خودش شخصا دست به کار شد و درباره علت پخش نشدن اولین قسمت از فصل تازه این مجموعه، در پستی اینستاگرامی توضیحاتی را داد و از مردم عذر خواهی کرد، او نوشت:

«ضمن عذرخواهی از مردم عزیزی که امشب منتظر دیدن نون خ بودند، اعلام می‌کنم مشکلاتی برای پخش این سریال وجود داشت، که البته فنی و مربوط به ما نبوده‌است. ولی به هر حال قول دادند مشکلات فردا مرتفع و کار پخش شود.»

در نهایت و پس از این کشمکش‌ها تصویب شد تا «نون.خ» جمعه ۲۲فروردین ساعت۲۲ از شبکه یک سیما پخش شود . نخستین قسمت این سریال دیشب جمعه ۲۲ فروردین از شبکه یک سیما پخش شد.

۲۴۱۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1375201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 76
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  116 1
  پایتخت ۶ خیلی ضعیف بود. میدواریم نون خ اینجوری از آب در نیاد.
  • IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
   33 0
   مهمترین دلیل محبوب شدن پایتخت آدمهای صاف و ساده و "معمولی" بودن که متأسفانه از فصل سوم به بعد کم کم از بین رفت.یعنی چون دیگه قصه ای برای گفتن نداشت شروع کرد به بَزَک کردن شخصیتهاش.این اشتباه رو مسلماً آقاخانی تکرار نمیکنه،چون حرفه ای تر از تنابنده ست.
 • هاشمی IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  167 0
  عجب سریال باحالی است ، ارزش وقت گذاشتن برای تماشایش رادارد.
  • محمد IR ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
   16 0
   من سری اول این سریال رو ندیدم اما واقعا قشنگه مخصوصا بازی آقای آقاخانی
 • IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  31 7
  خیر
 • غلامرضا عربی IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  114 0
  دمش گرم سریال خوب با بازیگرانی خاکی
 • IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  90 7
  به گردپای پایتخت هم نمیرسه چه برسه بخواد جاشوبگیره...
  • ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
   164 0
   راست میگی . هیچ سریالی در بی سر و ته بودن نمیتونه به گرد پایتخت برسه
  • سید IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
   93 1
   خداوکیلی خیلی از پایتخت بهتره. اولا پایتخت همه ی بازیگراش معروفن ولی نون خ فقط آقا خانی هستش با بازیگرای محلی که انصافا خیلی زیبا هم هست. شما فرض کن تو پایتخت فقط نقی بود و بازیگران محلی اونجا.چی از آب در میومد؟؟ سنجیده حرف بزنید. یاعلی
  • CA ۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
   54 0
   خیلی سریال جذابی هست.پایتخت خیلی چرت بود
 • ارش RO ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  62 6
  من تعجبم این سریال کجا پرببیننده بود وقشنگ به نظرم پایتخت عالی به امید ساخت 7دم شون گرم ودر ضمن به گرد پای پایتخت نمیرسن
  • US ۰۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
   46 0
   پایتخت چیش عالی بود.یه سریال ضعیف با فیلمنامه ی مزخرف و ترویج بی احترامی ها!!!
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  50 5
  هیچ کس نمیتونه جای اقای تنابنده رو بگیره
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  52 5
  من اصلا فصل یک نون خ رو نگاه نکردم خوشم نیومد ازون سریالهایی ک همه کس دوست ندارن فقط پایتخت عشق است
  • امیر IR ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
   45 0
   چون شخص شما ندیدی دلیلی بر پر بیننده نبودنش نیست...خیلی هم زیباست با اون صفا و صمیمیت بینشون و زندگیشون...نه مثل پایتخت همه بی ادب و خودخواه...این آخری هم که کلا بر باد رفته بود
 • Elnaz IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  60 5
  با اینکه پایتخت 6 مثل سریای قبل تا اون حد عالی نبود ولی بازم معتقدم هیچی جای پایتختو نمیگیره
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  128 1
  نون خ عالی بود بهتر از پایتخت
  • اسماعیل سهیلی IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
   38 0
   واقعا سریال پایتخت بی محتوا و چرت بود. نون خ طنز اجتماعیه خوبیه، دست اقای اقاخانی و بقیه مجموعه نون خ درد نکنه.
 • اسماعیل IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  16 3
  سعید آقاخانی می‌تواند جای محسن تنابنده را بگیرد؟ نه خیر هرکس جای خودش
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  3 4
  کشور آزاد!!
 • IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  23 1
  هر کسی جای خودش رو داره. از نظر من هر دو نقاط قدرت و ضعف دارن.
 • IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  13 0
  سانسور داشت. تو تبلیغاتش بود که کیوان در پاسخ اینکه صمد میشناسی میگفت من فیلم غیر مجاز نمی بینم ولی اینو تو پخش خذف شد
 • حمید US ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  15 1
  هر گلی بوی خودشو داره ، از این مقایسه های آبکی نکنید ، هر دوتا هنرمند و مردمی ،آقاخانی با پیشینه از ساعت خوش تا حالا و تنابنده با مجموعه پایتخت
 • مخدومی CA ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  3 4
  قسمت اولش که خیلی ضعیف و بی مزه بود!
 • آرتین IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  45 0
  از صدا و سیمامون متنفرم.تا یه برنامه ساخته میشه که مردمو میاره پای تلوزیون، صداو سیما شروع به اذیت کردن میکنه. اون از پایتخت اون از نون خ اون از نووووووووود
  • IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
   9 0
   من هم با شما موافقم، چه سوال شیطنت آمیزی، اینجوری خوب ما رو درگیر می کنند،تلویزیون باید تو این هجوم رسانه ها سرگرم کنه ودرپی تولیدات بیشتر و بهتر باشه،مردم خودشون می فهمن چی خوبه و چی بد.
 • 9 IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  34 2
  کسی جای کسی را نمیگیره
 • IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  16 0
  همینکه خودشانوحق بجانب جانزده ولباس سیاه نپوشیده وبه ملت منت نذاشته بسیار ارزش داره پایتخت فقط ادای مازنی رادر میاوردچیزی از آداب ورسوم آنهاوجودنداشت و رفتارهای غیرفرهنگی زیاد داشت ولی نون خ خیلی بهتررفتارمیکنه
 • IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  21 0
  خیلی فیلم عالیه
 • Anita IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  26 2
  هیچ سریال طنزی در حال حاضر به سریال پایتخت نمیرسه به امید ساخت پایتخت هفت انشالله
 • عشق سریال IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  25 1
  حالا حالا ها محسن خان تنابنده باید شاگردی سعید آقا خانی را بکند. چه مقایسه بی ربطی
 • IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  29 4
  چه عجیب هیچ سریالی رو نمی شه با پایتخت مقایسه کرد سریال پایتخت از همون سری اول قسمت اول همه رو جذب کرد ولی این سریال حوصله سر بر فقط بهتر از سریال های ابکی مثل کامیون و دوپینک و غیره سریال پایت۷ت بهترین سریال دهه نود هست همونطور که سریال ۶ای عطا ران بهترین سریال های دهه ۸۰ بودند کاش اقای عطا ران به تلو یزیون برگردن اقای تنا بنده هم همکاری شون رو ادامه بدن خسته شدیم از بس سریال های ابکی و غیره واقعی پخش کردن
 • Majid IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  26 2
  سلام سریال پايتخت افتضاح بود یا شده بود فوتبال دروازه بانی یا مواد چسباندن زیر ماشین و مواد فروشی
 • ... US ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  6 0
  حالا نمیشه دقیق گفت . به هر حال ایده پردازی هر کارگردان یه جوره . ولی دست بالای دست بسیار است
 • نجفی IR ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  28 5
  خیر به هیچ وجه هیچ سریالی نمی‌تواند جای پایتخت و هیچکس نمی‌تواند جای محسن تنابنده را در دل مردم بگیرد .
 • IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  60 3
  چرادست ازسرپایتخت برنمیداریدپایتخت عالیه اینقدردل کارگردانش راخون نکنید
 • IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  18 1
  هر دوشون عالی هستند هم پایتخت هم ن خ کاش مثل اینها باز بیشتر از شهرستان ها ساخته شود و مردم از مناظر طبیعی و زیبای کشورمون مطلع و توریست داخلی قوی شکل بگیرد خسته نباشید آقای تنابنده و آقای خانی
 • IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  19 0
  پایتخت باید اصلاح بشه و به هویت قبلی خودش(فصل 4 به قبل)برگرده وگرنه اگه با این فرمون بی اخلاقی و بدآموزی بخوان ادامه بدن آقاخانی مثل سابق تنابنده و مقدم و توی جیبش میذاره!
 • IR ۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  8 0
  خیای عالیه
 • Roya_musavi IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  29 0
  به نظر من سعید آقاخانی،خیلی موفق تر از محسن تنابنده است،چون هم محتوای دیالوگ هاش عالی تره،هم بازیگرها،بد آموزی ندارند، تابنده در پایتخت ۶ واقعا عادی سازی استعمال موادمخدر رو رواج میداد.و با طرز رفتار بهتاش،این پیام رو می رساند که احترام به بزرگترها در ایران،مهم نیست.و خیلی معایب دیگر که مفصل...
 • IR ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  34 1
  اصلا قابل مقایسه با پایتخت نیست !خیلی خیلی بهتر از پایتخت بود،شاد در عین حال مودب و با فرهنگ برعکس پایتخت
 • IR ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  39 0
  اقا خاني به تمام معنا تو كارش استاد هست، با اين سريال واقعا حال مي كنم ،
 • IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  25 0
  به امید حق علیه باطل
 • ب IR ۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  18 2
  لازم نیست کسی جای کسی رو بگیره،هر کدومشون به جای خودشون ، کارشون درسته و سریال های قشنگی ساختن
 • من IR ۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  17 0
  به نظرم تنابنده حالا حالا ها باید بدون که بشه آقاخانی. آقاخانی سالهاست بهترینه
 • بهمن IR ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  31 1
  نون خ خیلی خیلی بهتر از پایتخت هست پایتخت 6 واقعا افتضاح بود
 • علی IR ۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  23 5
  عمرا"سریال نون خ2 ویا سریالهای دیگری که ساخته شده بتونه جای پایتخت رو بکیره . نداریم روی دست تنابنده و مهرانفر
 • IR ۰۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
  13 0
  من نون خ یک رو ندیدم ولی نون خ دو رو که الان قسمت ۲ پخش شده به نظرم جذاب بود
 • زهرا IR ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
  11 1
  واقعا متاسفم با این فیلم ها یی که مجوز میگیرن و پخش میزن که ارزش بانوان سرزمین را تا این حد پایین میاره که بحث خواستگار دروغین برای جلوگیری از افسردگی را پخش میکنه. خدا از هممون بگذره
  • دردمند AT ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
   8 0
   واقعیتی هست که وجود داره‌.باید بپذیرید.به جای تاسف
  • زهرا IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
   0 2
   این واقعیت کجا بوده که ما ندیدیم.غرور اون پدر را توی فیلم خورد شده نشون داد که مثلا ما بخندیم ...
  • IR ۰۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
   11 1
   خانوم عزیز ادای روشنفکرهارو درنیار الان خیلی از بانوان هیچ خواستگاری ندارن مثل خودتون..چون با اوضاع مالی بدموجود کمتر پسری ازدواج میکنه...حتما میخواید بگید پنجاه نفر از پسرها ریختن در خونه هر دختری که با ما ازدواج کن...(از خواب بیدارشو)..در ضمن یاد بگیرید هرچیزی که ساخته میشه یک فیلمه و نیاز نیست شما حتما به واقعیت تبدیلش کنی..مثل همین لحجه که اگه امثال شما بودن نمیشد هیچ فیلم طنزی ساخت چون مازندرانیها میگفتن دارن زبان مارو مسخره میکنن اذری ها میگفتن مارو مسخره میکنن کردها و بقیه هم همینطور و اگه فیلم به صورت فارسی ساخته میشد هم تهرانی ها میگفتن دارن مارو مسخره میکنن..ودر اخر باید شما سریال برفکهای سفید رو نگاه میکردی..که بخدا به اونم گیر میدادین.اینا همش فیلمه برای سرگرمیه کسی نگفته این فیلم براساس واقعیت ساخته شده...امثال شما ازبس بیکارید دوست دارید به زمین و زمان گیر بدید..که اینم یک بخشش به خاطر ترشیده گی..
  • ایرانی IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
   6 0
   سلام سرکار خانم این فبلم طنزه و اگر هم رگه هایی از واقیعیت های اجتماعی را نشان می دهد مانند هر طنز دیگری اغراق آمیز و کاریکاتوری است. وگرنه بانوان کرد باید بیشتر از هر کسی به آن اعتراض کنند.
  • IR ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
   6 0
   وای خدا من قسمت چهارم را دیدم . اینقدر واسه شقایق دهقان البته نقشش گریه کردم.
 • مهدیه IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
  6 4
  چرا پول مملکت را صرف همچین فیلم های مسخره ای می کنید. میخاد چی به مردم بگه هی هات من ذله
 • IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
  1 1
  سلام ان شاءالله موفق و سربلند باشید نمی دونم چرا اینجوریه از بعضی ها تعریف میکنیم نمی دونم چرا میزنن خراب میکنن ؟!! امیدوارم آقاخانی پشیمون نشم و بعدهاا خبرهایی نرسه و بگم حیف وقتی که هدرر دادم .موفق باشید
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
  7 1
  حالا نیست تنابنده تو نون خ هیچ دستی نداره بابا یک نگاهی به تیتراژ بندازید اسم داداش جونش مصطفی توشه ...این تناینده برای تلوزیون خانوادگی کیسه دوخته با دست پس میزنه و با پا پیش میکشه خلاصه ساده اید مهناز افشار خوب شناختش حق الناس...
 • Saeid IR ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
  9 6
  نون خ به گرد پای پایتخت نمیرسه پایتخت ریشه داره نون خ نمیتونه راحت جاشو بگیره
 • بهی NL ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
  32 1
  آقا خانی کجا تابنده کجا آقاخانی استاده. البته پایتختم خوب بود ولی سعید حرفه ای تره. لوووس شده بود پایتخت.
 • IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
  5 0
  هر یک از سریالها جای خود را دارد،این خوب است که با اینگونه درونمایه ها فرهنگ اقوام ایران شناخته تر می شود ،باید آن اندازه سریال زیاد باشد تا مردم بتوانند گزینش کنند ،نه سالی چشم بدوزند تا نوروز ورمضانی بیاید و چیزی بسازند و تازه به همین اندک هم همه جور بتازند،رسانه در پر کاری جهان مجازی ودیگر رسانه ها بسیار کم کاروبی توجه است،
 • مهدی IR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
  0 0
  آقا شما همه جا گفتی در آمدت ماهی 20 تومنه ما هم می گیم 20 تومن.خودمون واردیم.فقط خواهشا اون ریشتو بزن!
 • ناشناس AE ۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
  3 4
  چرا تو نون خ به غیر از خانواده آقاخانی همه چلمنگ و دهن بین هستند سطح فرهنگ شون هم خیلی پایین نشون داده شده آدمهایی که دوست دارند زیر دست یک نفر اینور و اونور برن.20تا مرد همینطوری اومدند به یه زن شوهر مرده تسلیت بگن !!کژال هم که اصلا صحبتی ازش نیست چرا بیخود یک رقابت نویسندگی ضعیف با پایتخت راه انداختیداین دو قسمت که خیلی آبکی بود فقط تیتراژش خوب بود
 • IR ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
  2 4
  این سریال جذابیت خاصی نداره بازیگراشم خیلی دهن یخ ولوسند اصن روح پایتخت و نداره یه اتفاقای فضایی ولی پایتخت انگارخانواده خودتن احساس صمیمیت داره ولی این سریال میخواد ادای پایتختو دراره ولی نمیتونه
  • Klover RO ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
   6 0
   بعد اونوقت با بالن به سوریه رسیدن و سندرم دست بی قرار که مث گوریل ملتو میبرد هوا فضایی نیست؟
 • یک شهروند IR ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
  11 0
  با سلام بازی سعید آقاخانی خیلی جالب ما هرشب پای تلویزیون نشسته وسریال را خوا نوادگی نگاه می کنیم
  • US ۰۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
   0 3
   مگه هنوز خان.اده هم تو ایران هست
  • محمد IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
   7 0
   سلام من خیلی نون خ را دوست دارم مخصوصا لهجه قشنگشون ان شا الله که موفق باشن
 • IR ۰۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
  8 0
  عالی خیلی بهتر از پایتخت خسته نباشید به بازیگروعوامل سریال
 • زری IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
  1 4
  من پایتخت رو بیشتر دوست دارم اگه ضعیف بود سری آخر به نسبت بقیه سری پایتخت ضعیف تر بود نه بقیه سریال های تلویزیونی.
 • IR ۰۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
  1 7
  پایتخت حسابش از بقیه جداست. مقایسه نکنید لطفا4
 • بازنشسته NL ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
  9 0
  نون خ سریال خوب وسرگرم کننده است تمام بازیگران خوب هستندبخصوص سعیدآقاخانی بهترازپایتخت است
 • سید IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
  7 0
  سلام.نظرات زیادی مطرح شده ولی خداشاهده خودتون قضاوت کنین آقاخانی این همه فیلم موفق داره از خیلی وقت پیش تا الان. ولی تنابنده ب غیر از پایتخت کدوم فیلمش خوب بوده؟؟؟؟اصن جای دیگه دیدینش؟؟ اگه حس میکنید انصاف دارید قضاوت کنید. یاعلی
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
  0 7
  خیر هیچ برنامه ای جای پایتخت رو تا به حال نتوانسته پر کند
 • امیرحاتمی IR ۰۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
  7 1
  به نظرمن دوتاسریال خیلی خوبن وتقریبادرسطح همن ولی پایتخت۶بدترین پایتخت بودهم ازنظرمحتوا وبی سروته بودن داستان
 • IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  1 0
  هردو سریال عالی هستن
 • محمدعلی IR ۰۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  1 0
  ن. خ خیلی بهتر از پایتخت، عالی بود، بیشتر از پایتخت دوسش دارم. ارزش دیدن داشت.