۰ نفر
۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
دستگیری ۹۴۲ متخلف در لرستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: ۹۴۲ متخلف زیست محیطی در استان دستگیر شده اند.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند گفت: با تلاش و کوشش محیط بانان فداکار و زحمتکش استان ۹۴۲ نفر متخلف زیست محیطی سال گذشته در لرستان دستگیر شده است.

فتحی بیرانوند اظهار کرد:  پرونده  خاطیان به محاکم قضایی ارجاع شده است.

وی افزود: بیشترین تخلف در حوزه صید آبزیان در منابع آبی استان اتفاق افتاده که در این راستا ۲۶۹ تور ماهیگیری، ۲۴۰۱ عدد فشنگ ساچمه‌زنی، ۷ دستگاه موتور برق، ۱۰ عدد دوربین، ۹۷ قلاب و ۱۸۳۰ قطعه ماهی از متخلفین کشف و ضبط شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به آمار شکار غیرمجاز پستانداران در استان بیان کرد: به منظور برخورد قاطع با شکارچیان و پیشگیری از وقوع جرم ۱۴۳ قبضه ساچمه زنی، ۲ قبضه گلوله زنی، ۴ قبضه کلاشینکف، ۶ قبضه ژ ۳۰ از متخلفین زیست محیطی کشف و ضبط شده که ۲۴  قبضه ساچمه زنی و ۲ قبضه گلوله زنی سلاح بدون مجوز بوده است.

فتحی میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست در اثر تخلفات صورت گرفته را پنج میلیارد و ۱۶۹ میلیون و ۸۱۴ هزار  ریال عنوان کرد.

 وی بیان کرد:  از این رقم یک میلیارد و  ۷۰۴ میلیون و ۴۴۸ هزار ریال وصول شده است.

وی ادامه داد: در مجموع ۷۵۹ پرونده برای متخلفین زیست محیطی در استان تشکیل شد که ۷۴۲ مورد مختومه و ۱۷ پرونده در جریان رسیدگی است.

فتحی بیرانوند با اشاره به اهمیت آموزش و فرهنگ سازی در کاهش تخلفات زیست محیطی، گفت: برای کاهش تخلفات زیست محیطی در مناطق تحت مدیریت و آزاد سال گذشته ۲۴۵۹ ساعت کلاس آموزش با حضور محیط بانان در سراسر استان برگزار شده است.

46

کد خبر 1375865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =