اعطای تسهیلات ۲ میلیاردی به شرکت های غیرنوپا در اردبیل

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از اعطای تسهیلات وام اضطراری نوآفرین به دلیل مشکلات ناشی از شیوع کرونا به برخی از کسب و کارهای نوپا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، بهروز رزمی از اعطای تسهیلات وام اضطراری نوآفرین به دلیل مشکلات ناشی از شیوع کرونا به برخی از کسب و کارهای نوپا خبر داد و گفت: در راستای به حداقل رساندن عواقب اقتصادی و اجتماعی این پدیده، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری و مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام به ارائه تسهیلات سرمایه در گردش متناسب با تعداد نیروی انسانی دارای کد بیمه، جهت حمایت از کسب و کارهای فاوای آسیب دیده در شرایط بحرانی می کند.

وی با اشاره به شرایط دریافت تسهیلات نوآفرین افزود: اشخاص حقوقی که ارائه خدمات و فروش آنها تحت تاثیر بیماری کرونا قرار گرفته است حتما باید در یکی از حوزه های خدمات تحویل غذا، پلتفرم های ارائه خدمات در محل و خدمات فروش بلیط تور و گردشگری فعالیت کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل بر مطالعه شرایط و نحوه دریافت تسهیلات اضطراری نوآفرین در سامانه ایران نوآفرین به آدرس اینترنتی Irannoafarin.ir تاکید کرد و گفت: ثبت اطلاعات درخواست تسهیلات اضطراری در سامانه نوآفرین الزامی بوده و متقاضی باید به عنوان کسب و کار فاوای آسیب دیده در شرایط بحرانی، توسط دبیرخانه وجوه اداره شده شناسایی شود تا مشمول دریافت تسهیلات وام اضطراری باشد.

وی تصریح کرد: سقف تسهیلات برای شرکت های نوپا ۵۰۰ میلیون تومان و برای شرکت های غیرنوپا دو میلیارد تومان با نرخ بهره ۹ درصد و بازپرداخت ۱۲ ماهه بدون تنفس خواهد بود.

رزمی اظهار کرد: همچنین حفظ تعداد نیروی کار تا پایان تسهیلات الزامی است و در صورت عدم رعایت این موضوع وام با نرخ سود بازپرداخت معادل نظام بانکی محاسبه خواهد شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: از آنجایی که میزان تسهیلات براساس حقوق کارکنان محاسبه می شود، حتما باید لیست بیمه کارکنان در سامانه نوآفرین بارگذاری شود.

46

کد خبر 1375900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =