مترو در روزهای اخیر چند هزار مسافر داشته است؟

مهر نوشت: ‌مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو گفت: آمار مسافران مترو روز گذشته ۳۲۰ هزار نفر بوده است و مترو با تمام ظرفیت به مسافران خدمات رسانی کرده است.

‌فرنوش نوبخت در خصوص آمار مسافران مترو در روز شنبه و یکشنبه گفت: تعداد مسافران هم در روز شنبه و هم روز یکشنبه مشابه بوده و حدود ۳۲۰ هزار نفر از مترو استفاده کردند اما مترو با همان ظرفیت و امکاناتی که به یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مسافر خود خدمات رسانی می‌کرد به این تعداد نیز خدمات رسانی کرده است و سر فاصله‌ها و ظرفیت‌ها مشابه روزهای غیرکرونایی بوده است.

وی ادامه داد: به دلیل تغییر ساعات کاری پیک مسافر را جابجا کرده‌ایم و روز به روز بر اساس رصدها و سنجشی که از وضعیت مسافران داریم ظرفیت‌های مترو را افزایش خواهیم داد.

نوبخت تاکید کرد: برای تصمیم گیری علمی و کارشناسی نیاز به زمان بیشتری است و نمی‌توان بر اساس آمار یکی، دو روزه تصمیم گیری کرد.

وی تصریح کرد: مدیریت زمان سفر از سوی شهروندان نیز اتفاق افتاده یعنی مسافرانی که متوجه شلوغی واگن‌ها در ساعت ۷ شدند سفرهای خود را در ساعت ۷.۳۰ دقیقه انجام می‌دهند و اگر دوره ثبات این بیماری افزایش پیدا کند مدیریت زمان سفر از سوی مسافران و هم مدیریت مترو افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تاکید کرد: رفته رفته با گذشت زمان تطبیق بین نیاز مسافران و تقاضای سفر و خدمات رسانی بیشتر خواهد شد. در حال حاضر ظرفیت‌ها افزایش پیدا کرده، پیک خدمات رسانی را جابجا کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم وضعیت روز به روز مناسب‌تر شود.

وی تاکید کرد: برای نیازسنجی تقاضای سفر پارامترهای مختلفی باید سنجیده شودو نباید عجولانه تصمیم گیری شود، علامت گذاری ها تقریباً در تمامی قطارها انجام شده اما مترو دارای شبکه گسترده‌ای است و ۱۴۰ قطار و ۱۲۷ ایستگاه حجم زیادی علامت گذاری نیاز دارد که چاپخانه‌ها باید ظرفیت تولید آن را داشته باشند و طی یک هفته آینده تمامی قطارها و ایستگاه‌ها نشانه گذاری خواهد شد.

47231
کد خبر 1376242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =