۰ نفر
۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
فروش ۲۳۶هزار نسخه کتاب الکترونیک

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فروش بیش از ۲۳۶هزار نسخه کتاب الکترونیک در طرح کتاب_خانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ایوب دهقانکار با اعلام پایان زمان بیست روزه پویش کتاب_خانه گفت: این پویش با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از ناشران الکترونیک کشور برگزار شد.

وی با بیان این که بیش از ۲۳۶ هزار نسخه کتاب الکترونیکی با ارزشی بالغ بر ۲۶ میلیارد ریال در این طرح فروخته شد، افزود: هدف از برگزاری این پویش تقویت سبد فرهنگی خانواده‌های ایرانی در ایام خانه‌نشینی ناشی از کرونا در ایام تعطیلات سال جدید بود و این پویش توانست ذائقه تعداد در خور توجهی از کتابخوانان را با کتاب های الکترونیکی و دنیای نشر دیجیتال آشنا کند.

دهقانکار اضافه کرد: کتاب‌های الکترونیکی تحت هیچ شرایطی رقیب کتاب‌های کاغذی نیستند بلکه مکمل و مقوم خوبی برای ترغیب مطالعه و در نهایت فروش نسخه‌های بیشتری از کتاب‌های کاغذی محسوب می‌شود و سیاست معاونت فرهنگی حمایت همزمان از نشر کتاب بصورت کاغذی و دیجیتال است.

وی افزود: خوشبختانه ناشران الکترونیک کشور در مقایسه با سال‌های گذشته رشد کمی و کیفی مطلوبی داشته‌اند و همین موضوع یکی از دلایل اصلی استقبال مخاطبان از محصولات ارائه شده است‌.

بر اساس این گزارش، در پویش کتاب_خانه که از اول تا بیستم فروردین ۱۳۹۹ برگزار شد کتاب‌های کودک و نوجوان با تخفیف ۸۰ درصد و کتاب‌های بزرگسال با تخفیف ۷۰  درصد به مخاطبان عرضه شد. 

در این پویش پلتفرم‌های کتابخوانی طاقچه، فیدیبو، کتابراه، نوار، کتابیکا، پژوهان و فراکتاب مشارکت داشتند.  

۲۵۸۲۵۸
کد خبر 1377250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =