بیماری کرونا وجود کرونای فرهنگی را در حجاب ثابت کرد

محمدبیگی گفت: شیوع بیماری کرونا مساله وجود کرونای فرهنگی را در عفاف و حجاب ثابت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فاطمه محمدبیگی، نماینده قزوین در مجلس یازدهم  شورای اسلامی در دیدار با محمدحسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: استان قزوین جزو بهترین شهرها از لحاظ فرهنگ پوشش در کشور است و این نشان دهنده یکی از شاخصه های فرهنگ ماست و باید در انتقال این فرهنگ به نسل جدید تلاش کنیم.
او در ادامه با اشاره به شورای فرهنگ عمومی بیان کرد: جلسات شورای فرهنگ عمومی که به ریاست امام جمعه تشکیل می شود، بسیار حائز اهمیت است و باید روی این شورا بسیار سرمایه‌گذاری کرد؛ چرا که رصدخانه فرهنگی و سرمایه اجتماعی و پژوهش را برای سند توسعه فرهنگی تشکیل می دهد.
محمدبیگی همچنین در خصوص اعتبارات فرهنگی و زیرساخت ها پیشنهاد کرد: هریک از معاونان و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ذیل مسئولیت‌های خود گزارشی از وضعیت موجود، ظرفیت ها و پروژه ها و نیروی انسانی آماده کنند تا در مجمع نمایندگان، استان قزوین را اینفوگرافی کرده و سند توسعه عدالت محور را برای استان طراحی کنیم و  درهر منطقه  بر یک پروژه سرمایه گذاری شده و آن را اجرا کنیم.
این نماینده راهکار برون رفت از کسری بودجه و اعتبارات کشور را استفاده از سرمایه های بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: در این زمینه نباید تنها منتظر اعتبارات محدود دولتی بود.
او همچنین در زمینه تقویت اقتصاد فرهنگی، پیشنهاد ایجاد بازارچه های فرهنگی در قزوین داد که چهار راه ارتباطی ۱۲استان و کشورهای غربی مثل عراق، آذربایجان و ترکیه است.
 محمدبیگی در ادامه تاکید کرد: باید از ظرفیت کریدور بین‌المللی قزوین استفاده فرهنگی شود؛ یعنی پروژه‌های بین‌المللی برای اقتصاد فرهنگ استان قزوین ایجاد شود زیرا استان قزوین چنین زیرساختی دارد.
این نماینده مجلس افزود: در تقویت اقتصاد فرهنگ می توان بازارچه هایی را در داخل شهر و در کنار اتوبان و همچنین یک شهرک هنری ایجاد کرد تا افرادی که از قزوین عبور می کنند از آن بازدید کرده و از آثار هنری خرید کنند.
او اظهارکرد: شیوع بیماری کرونا مساله وجود کرونای فرهنگی را در عفاف و حجاب ثابت کرد و باید از این فرصت برای توضیح موضوع امر به معروف و نهی از منکر استفاده کرد؛ چراکه رفتار انسانها سبب تغییرات در دیگر افراد می شود.
نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از ویژگی های مهم فرهنگ قزوین، عفاف و حجاب است و جا دارد یک کارگروه ویژه عفاف و حجاب در این اداره کل تشکیل شود و می توان گفت استان قزوین این ظرفیت و جایگاه را دارد که پایتخت مد و لباس ایرانی اسلامی شود.
محمدبیگی پیشنهاد کرد ارتباط این اداره کل با جهاد دانشگاهی، دانشگاه بین الملل و مرکز آینده پژوهی ، حوزه علمیه، آموزش و پرورش و پارک علم و فناوری به منظور اجرای برنامه های فرهنگی هنری مشترک، بیشتر و قویتر شود.
او افزود: می توانید با روسای بانک های استان بمنظور یافتن اسپانسر و اعطای وام به هنرمندان جهت کمک به معیشت انها گفتگو داشت و ظرفیت های ارشاد را به آنان را معرفی کرد.
محمدبیگی خاطرنشان کرد: در قزوین آثار مجازی بسیاری در حوزه کرونا ساخته شده که بهتر است در قالب یک مجموعه در دوران پسا کرونا جشنواره هنر مجازی برگزار شود.
نماینده قزوین در مجلس یازدهم بیان داشت: سهم کودکان در دنیای فرهنگ خیلی ضعیف است و به نظر می‌رسد تشکیل یک کارگروه ویژه هنر کودکان در این دستگاه فرهنگی بسیار موثر است.

48

کد خبر 1377542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =