آخرین آمار کرونا در جهان؛ تعداد مبتلایان از دو میلیون‌ و صدهزار گذشت

با ادامه همه گیری ویروس کرونا در دنیا، کشورهای انگلیس، روسیه، آمریکا و اسپانیا بیشترین تعداد آمار مبتلایان جدید به کرونا را داشته اند.

به گزارش خبرآنلاین، انگلیس با 4,617 مورد، ایتالیا با 3,786 روسیه 3,448، آمریکا با 2,685 و اسپانیا با 2,157 جز کشورهایی بودند ظرف 24 ساعت گذشته بیشترین تعداد مبتلایان جدید به کرونا را داشته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

آمریکا

به گزارش سی ان ان،ایالات متحده آمریکا که در صدر کشورهای پرتلفات جهان به شمار می رود با مشکل رفع محدودیت های تدریجی و نگرانی از موج بعدی همه گیری ویروس کرونا روبرو شده است. در همین حال شهروندان ایالت میشیگان آمریکا با توجه به مقررات سخت گیرانه قرنطینه دست به اعتراض زده اند. تصویر زیر برخی معترضان را نشان می دهد که خواستار پایان قرنطینه و مقرارات آمد و شد شده اند.

این در حالی است که طبق آخرین خبرها آلاسکا به طور تدریجی از برخی محدودیت ها کاسته است. نمودار زیر که توسط گاردین منتشر شده است به مقایسه وضعیت آمریکا با دیگر کشورها از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا پرداخته است:

به گزارش خبرگزاری فرانسه با افزایش انتقادها از ترامپ بابت مدیریتش، او  به استفاده از یکی از اختیاراتش طبق قانون اساسی و تعلیق کنگره آمریکا به منظور پیشبرد روند انتصاب مقام‌ها تهدید کرد.رئیس‌جمهوری آمریکا با متهم کردن قانونگذاران به "تخطی از وظایف" و "دغل ‌بازی" برای "ترک شهر در زمان بحران" گفت: چنانچه مجلس نمایندگان آمریکا با تعلیق موافقت نکند، از اختیاراتم طبق قانون اساسی استفاده می‌کنم تا دو مجلس کنگره را تعلیق کنم. آمریکا تا این لحظه 653,397  مبتلا دارد که با اضافه شدن 817 مورد فوت دیگر تعداد کشته هایش در کل به 33,405 تن رسیده است. 

انگلیس

از این کشور نیز خبر می رسد که مقررات منع آمد و شد تا اواسط ماه بعدی میلادی ادامه خواهد داشت. به گزارش ایندیپندنت، این مطلب را دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس اعلام کرده که تا زمان بهبودی کامل بوریس جانسون نخست وزیر این کشور مدیریت کابینه انگلیس را برعهده دارد. وی در خصوص هر گونه تغییر مقررات در خصوص فاصله اجتماعی هشدار داده است و گفته که چنین تصمیمی ریسک بزرگی خواهد بود چرا که ممکن است موج فزاینده ای از انتشار ویروس کل کشور را در برگیرد. وی همچنین گفته است آمار تعداد مبتلایان آنگونه که انتظار می رفته کاهش نیافته است. انگلیس تا این لحظه 103,093  مبتلا دارد که با اضافه شدن 861 مورد فوت دیگر تعداد کشته هایش در کل به 13,729 تن رسیده است. 

روزنامه دِ سان با ارائه نموداری به بررسی تعداد مبتلایان و کشته شدگان در هر روز از ماه مارچ تا آپریل دارد. تصویر اول مربوط به تعداد مبتلایان در هر روز و تصویر دوم مربوط به جان باختگان در هر روز دارد.

ایتالیا

در این کشور شمار مبتلایان کاهش یافته و برخی مشاغل از چند روز پیش فعالیت خود را آغاز کرده اند. نمودار زیر میزان مبتلایان را کشته شدگان را از مارچ تا آپریل نشان می دهد. منحنی قرمز زنگ نشان دهنده موارد ابتلای جدید و ستون های تیره نشان دهنده فوتی های روزانه در این کشور است. این کشور تا کنون 168,941 مبتلا داشته است که با مرگ 525 تن دیگر در مجموع تعداد جان باختگان به 22,170 تن رسیده است.

اسپانیا

اما اسپانیا  شاهد افزایش در مبتلایان بوده است. به گزارش بلومبرگ دولت اسپانیا مدعی شده که در این هفته بر پیک کرونا را کنترل و بر آن غلبه کرده است. لازم به ذکر است که علی رغم رفع برخی محدودیت های شغلی مقررات تا 25 آپریل ادامه خواهد داشت و پدرو سانچز نخست وزیر این کشور گفته است می خواهد آن را گسترش دهد.  این کشور تا کنون 182,816 مبتلا داشته است که با مرگ 318 تن دیگر در مجموع تعداد جان باختگان به 19,130 تن رسیده است. این تصویر پارکینگی در بارسلونا را نشان می دهد که به محلی برای ذخیره تابوت تبدیل شده است.

این نمودار نیز مانند کشور ایتالیا وضعیت اسپانیا را نشان می دهد:

روسیه

شمار مبتلایان در این کشور نیز روز به روز افزایش می یابد. در پی این افزایش دولت به مردم دستور داده است تا در خانه هایشان بمانند. به گزارش مسکو تایمز نمودار زیر وضعیت مبتلایان و جان باختگان را نشان می دهد. رنگ آبی تعداد کلی مبتلایان و قرمز موارد ابتلای جدید. روسیه  27,938 مورد ابتلا دارد که به مرگ 34 تن دیگر تعداد جان باختگان به 232 اتن رسیده است.

ژاپن

روزنامه «یومیوری» چاپ ژاپن امروز (پنجشنبه) گزارش داد که «آبه شینزو» نخست‌وزیر این کشور با هدف مهار هرچه بیشتر ویروس «کووید۱۹»، دستور گسترش وضعیت اضطرار ملی به تمام استان‌های ژاپن را صادر کرد. به نوشته خبرگزاری «رویترز» آبه در تاریخ هفتم آوریل در هفت استان از جمله توکیو، به دلیل افزایش سه برای شمار مبتلایان به ویروس کرونا، به مدت یک ماه وضعیت اضطرار ملی اعلام کرده بود.بر اساس گزارش یومیوری، وضعیت اضطرار ملی سراسری در ژاپن به مدت مشابه یک ماه اعلام شده است. ژاپن تا کنون 8,626 مورد ابتلا درا دو مجموع کشته شدگانش به 178 تن می رسد.

عربستان

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، وزارت بهداشت عربستان از ثبت 518 مورد جدید ابتلا به کرونا خبر داد.با ثبت موارد جدید ابتلا به کرونا، آمار مبتلایان در عربستان تا امروز پنجشنبه به 6380 نفر افزایش یافته است.وزارت بهداشت سعودی همچنین از ثبت چهار مورد فوتی جدید و افزایش آمار فوتی های کرونایی به 83 نفر خبر داد.

ایران

 در ایران نیز جهانپورسخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۲۸ فروردین1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۶۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۷۹۹۵ نفر رسید.    متاسفانه  در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.وی ادامه داد:تا امروز ۴۸۶۹ نفر از بیماران،جان باخته و دیگر دربین ما نیستند و  تا کنون ۵۲۲۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. وی گفت: ۳۵۹۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. او در پایان اضافه کرد: تا کنون ۳۱۰ هزار و ۳۴۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است

 310311

کد خبر 1377693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =