۱ نفر
۲۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
خاطرات روزهای کرونا؛ هم چرخ کرونا می‌چرخد، هم چرخ مدیریت کشور

در روزهای قرنطینه خود ساخته کرونایی، خاطراتم را نوشته ام که قسمت چهل و پنجم را می خوانید:

پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹:

معاون وزیر بهداشت، علیرغم توصیه وزیر نیرو که آب کم مصرف کنیم، امروز آب پاکی مفصلی ریخت روی دست ما. گفت کرونا تا خرداد ادامه داره و بعد پاییز دوباره با آنفولانزا میاد. یک تابستان این وسط هست.آی ددم دام.

هی آدم‌های مختلف و مطلع البته غیر محمود شهریاری در گوشی تلفنی می‌گویند تهران دوباره الو گرفته. نمی‌دانم تشویش ذهن خصوصی من‌ رو کردند یا راست می‌گویند.اما یواشکی این روزها به خصوص در تهران، در خانه بمانید.

در اوایل انقلاب توی اخبار صداوسیما یکی با زبان اشاره برای ناشنوایان عزیز ترجمه می‌کرد. نمی‌گم کجا، ولی همان روزها یک جای مهم بود صحبت این بود که این مترجمان والا چطور اسامی را ترجمه می‌کنند. مرحوم آقای اردبیلی نازنین با عمامه بسیار بزرگی رییس قوه قضاییه بود و آقای هاشمی رفسنجانی رییس مجلس. آن آقای مهم گفت که وقتی روی سرش عمامه گنده‌ای می‌کشد یعنی آقای اردبیلی و وقتی دست به صورتش میمالد و بعد دستش را به علامت نفی تکان می‌دهد یعنی هاشمی رفسنجانی.خدا هر دو را رحمت کند.
بقیه را یادم نیست! یه جاهایی حافظه آدم کار نکند بهتر است.
حالا ماجرای کرونا است. کلی کدواژه‌های جدید باید به ما بدهند تا از لابه‌لای اخبار بفهمیم چه خبر است.
آقای روحانی تو انتخابات هی می‌گفت هم چرخ سانتریفیوژ بچرخد هم چرخ اقتصاد. یادش به‌خیر. آن دو تا که نشد. ولی امروز رییس‌جمهور علی برکت‌الله کلی طرح‌های جاری کشور را افتتاح کردند. خبر خوبی بود. یعنی هم چرخ کرونا می‌چرخد، هم چرخ مدیریت کشور . همه‌ی اخبار، کرونا شده بود.

روز ارتش برای ایران روز مبارکی است. ارتشی‌ها نیروی مسلح بی‌حاشیه‌ای هستند که پرچم ایران را پاسداری می‌کنند و مرزها را. خدا قوت به همه آنها.

داروی کرونا، اقتصاد آینده دنیا است. بیخود نیست بیل گیتس رفته سراغ آن. جایزه هم پیشنهاد کرده‌اند.  ما فعلا ژلوفن و وایتکس را با هم مخلوط کردیم، شاید جایزه گرفتیم.
کارت بانک را با الکل این قدر شستیم که تو عالم مستی و راستی، رمزش را به همه می‌گوید. مراقب باشید.

شب جمعه است. شب دعا است. خدایا نگاه مهربانت را به ما بینداز. تا فردا.

* منتشر شده در کانال تلگرام نویسنده . ۲۸ فروردین ۱۳۹۹

کد خبر 1377715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =