روابط عمومی سازمان محیط زیست: اتهامی به خبرنگاران نزدیم

روابط عمومی سازمان حفاظت از محیط‌زیست درباره حواشی مربوط به انتقال یوزپلنگ‌ها از تهران به سمنان نامه‌ای به خبرنگاران نوشت.

به گزارش خبرآنلاین، این نامه از این قرار است؛ 

«بنام خدا

و لا تَنازعوُا فَتَفشَلوا و تَذهَب ریحَکم (انفال،۴۶)
و با هم نزاع و مجادله نکنید که سست می شوید و مهابت‏ شما از بین می رود ..‌.

عزیزان خبرنگار و فعالان محترم حوزه رسانه
با سلام و احترام

با توجه به برخی مطالب و نامه نگاری های تلخ و غیر سازنده منتشر شده، طی روزهای اخیر و پس از انتقال موفق و افتخار آمیز سه یوزپلنگ مستقر در پارک پردیسان تهران به پارک ملی توران (استان سمنان)، که با همت و توان فرزندان این سرزمین و متخصصان سازمان حفاظت محیط زیست انجام شد؛  روابط عمومی سازمان نیز، بنا بر رسالت حرفه ای خود به عنوان نماینده افکار عمومی و رسانه ها در سازمان، پوشش خبری و اطلاع رسانی لحظه به لحظه این فرایند را انجام داد. 
اما متاسفانه و علیرغم توضیحات مکرّر، برخی سوءتعبیرها در خصوص صحبت های مدیرکل روابط عمومی سازمان، در برنامه تلویزیونی طبیعت ۳۶۰ از شبکه دو سیما، به وجود آمد قطعا مواردی نظیر پول گرفتن از بیگانگان یا سایر تعابیر در صحبت های آقای دکتر سپنجی وجود نداشت و منظور ایشان هم طرح چنین اتهاماتی به خبرنگاران عزیز و دلسوز محیط زیست نبود. 
بلکه تنها دغدغه ایشان، اذعان به زحمات و تلاش های پرسنل خدوم سازمان محیط زیست در تمامی این سال ها و به ویژه در فرایند انتقال این یوزپلنگ ها و پرهیز از زیر سوال بردن این فعالیت های افتخارآمیز بود. 
در عین حال و با تمامی این توضیحات، در صورتی که خاطر عزیزان خبرنگار محیط زیست، از این صحبت ها مکدّر شده، روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، ضمن تقدیر مجدد از تلاش های این عزیزان، از کدورت احتمالی ایجاد شده، پوزش می طلبد و تاکید می کند که اساسا هیچ اتهامی به خبرنگاران عزیز وارد نکرده است.
علاوه بر این، دست یاری به سمت رسانه‌ها و خبرنگاران گرانقدر حوزه محیط زیست دراز می کند و امیدوار است که این عزیزان، با درک شرایط و همراهی افزون‌تر با سازمان محیط زیست، در حوزه فرهنگ سازی، آموزش و اطلاع رسانی محیط زیستی، یاری‌گر این سازمان باشند. زیرا در صورت بروز اختلاف و مجادله های بیهوده، این دعواها هیچ برنده ای ندارد و تنها بازنده اش، محیط زیست کشور عزیزمان خواهد  بود.‌»

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1379518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =