بدترین اقتصاد برای آلمان به خطر کرونا رقم خورد

فارس به نقل از راشاتودی نوشت: بیماری کووید ۱۹ اقتصاد آلمان را در سال جاری ۶.۳ درصد کاهش می‌دهد که از سال ۱۹۸۵ تاکنون بی‌سابقه است.

شیوع ویروس کرونا بدترین وضعیت اقتصادی را برای آلمان رقم رده به طوری که بسیار احتمال دارد این کشور بدترین رکود را از زمان پس از جنگ، تجربه کند.

بر اساس اعلام وزیر اقتصاد این کشور، اقتصاد آلمان پس از یک دهه رشد، بسیار محتمل است که در سال ۲۰۲۰ به میزان ۶.۳ درصد کوچکتر شود. 

این چشم انداز تا حدودی بهتر از آنچه که صندوق بین‌المللی پول پیش از این اوایل ماه جاری اعلام کرده بود، است. به طوری که این صندوق انتظار کاهش ۷ درصدی را داشت.

پس از عبور از پایین‌ترین وضعیت رکود در سه ماهه دوم امسال، انتظار می‌رود فعالیت‌های اقتصادی در نیمه دوم سال افزایش یابد و تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۱، به ۵.۲ درصد برسد.

بحران شیوع کرونا، برای دولت آلمان، هزینه ۱.۱ تریلیون دلاری را به جا گذاشته که آلمان را مجبور کرد اقدامات بی‌سابقه‌ای را برای حفظ اقتصاد به گل نشسته از ویروس کرونا، اعمال کند.

پتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان، گفت: "ما با چالش بسیار بزرگی در حوزه اقتصادی و سیاسی مواجه هستیم".علیرغم کاهش تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد ما، اما نباید برای اعمال محدودیتها در محافل عمومی، عجله داشته باشیم.

نتجیه بررسی کمیسیون اروپا، که اوایل امروز منتشر شد، نشان می‌دهد که شاخص‌های اقتصادی در منطقه یورو و اتحادیه اروپا در ماه آوریل، به شدت کاهش یافته است. که افت این شاخص‌ها از سال ۱۹۸۵ تا کنون، بی‌سابقه بوده است و حتی از نتیجه منفی شاخص‌های اقتصادی در ماه مارس هم عبور کرده است.

بیماری کووید ۱۹، بدترین رکود اقتصادی را برا ی آلمان رقم زد.

۲۲۳۲۳۱

کد خبر 1383019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =