میزان کلسترول در کودکان دچار اضافه وزن تقریبا برابر با افراد 50 ساله است.

محققان اعلام کردند میزان کلسترول خون در بعضی از کودکان با وجودی که به تازگی به سن 8 سالگی رسیده‌اند بسیار بالاست و برخی از آن‌ها فشار خون بالایی نیز دارند.
پزشکان هشدار دادند این کودکان در خطر ابتلای زودرس به بیماری‌های قلبی و حتی سکته هستند و کم‌تر از دیگران به داروها پاسخ خواهند داد.
حتی اگر رژیم غذایی این کودکان اصلاح شود، باز هم آن‌ها در دراز مدت ممکن است به قلب و رگ‌های خونی خود آسیب وارد کنند.
دکتر لی هادسون محقق پزشکی در این باره گفت: ما در کودکان امروزی مواردی مانند فشار خون بالا و دیابت را مشاهده می‌کنیم. رویدادهایی که باید بعد از رسیدن به 40 سالگی منتظر آن‌ها بود.
امروزه ما کودکانی را می‌بینیم که دارای کلسترول خون در اندازه افراد 50 ساله هستند و کودکان 8 یا 9 ساله‌ای به ما مراجعه می‌کنند که مبتلا به فشار خون بالا هستند. همه این‌ها نشان دهنده یک بحران است.
در بین سال‌های 1995 تا 2004 درصد کودکان بین 2 تا 10 سال که دچار اضافه وزن هستند در کشور انگلستان از 22.7 درصد به 27.7 درصد افزایش پیدا کرده است.
پزشکان معتقدند والدین این کودکان در بسیاری از مواقع مهارت درست تغذیه‌ای را به فرزندان خود آموزش نداده‌اند و به همین دلیل تا حدی در این بین مقصر هستند.
موسسه سلامت کودکان UCL در حال انجام بزرگ‌ترین مطالعه تا کنون درباره چاقی کودکان است.
این پروژه که از آن به عنوان Promise یاد می‌شود روی کودکان 13 تا 17 ساله انجام می‌شود که دارای شاخص جرمی بالاتر از 30 هستند. این دانشمندان هم‌چنین امنیت اعمال جراحی کاهش وزن، میزان تاثیر داروهای ضد چاقی و مانند آن را بررسی خواهند کرد.
دیلی‌میل، 22 مارس

13244

کد خبر 138688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =