۱ نفر
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
زن کلاهبردار حرفه‌ای سر ۱۴۰ نفر کلاه گذاشت

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری خانمی خبر داد که تحت شش فروش خودرو اقساطی از ۱۴۰ شهروند ۳۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور در تشریح این خبر گفت: اواخر تابستان سال جاری شکایتی با موضوع کلاهبرداری از طریق فروش خودرو اقساطی از مرجع قضائی به منظور رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی توضیح داد: با توجه به تعداد بالای شاکیان رسیدگی و دستگیری متهم پرونده با توجه به حساسیت موضوع در دستور کار تیم تخصصی کارآگاهان قرار گرفت و با تحقیقات میدانی و پایش های اطلاعاتی کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه متهم را شناسایی و در بیست و دوم اردیبهشت ماه وی را که سیما ۳۵ ساله نام داشت، دستگیر و به اداره چهاردهم پلیس آگاهی انتقال دهند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت افزود: سیما که مدیرعامل شرکت بود پس از انتقال به پلیس آگاهی مورد بازجویی قرار گرفت و مشخص شد که متهم حدود یک سال پیش نیز به همین جرم در زندان بوده است.

وی ابراز داشت: سیما در ادامه اظهار داشت، کار ما به این صورت بود که از طریق درج آگاهی در سایت های اینترنتی افراد را با وعده فروش فوری خودرو اقساطی فریب داده و اعتماد مشتریان را جلب می کردیم.

این مقام انتظامی اعلام داشت: متهم در مورد نحوه دریافت و استفاده از پول مال باختگان گفت: پس از اخذ مبالغی از ۲۰ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان زمانی را برای تحویل خودرو اعلام می کردیم و وقتی زمانی تحویل فرا رسید به بهانه های مختلف مدام کار را به تعویق می انداختیم تا اینکه مبالغ دریافتی از مالباختگان بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال می رسید و پس از آن شرکت را تخلیه کردم.

سرهنگ تقی پور گفت: مبلغ کلاهبرداری متهم دستگیر شده بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال می باشد و تاکنون ۱۴۰ تن از شاکیان شناسایی شده اند. متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی با دستور بازپرس پرونده در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی پایتخت قرار دارد.
 

۴۷۲۳۱
کد خبر 1388209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =