مجلس نمایندگان به دنبال تصویب بسته 3 تریلیون دلاری

ایسنا نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا قرار است امروز جمعه یک بسته تاریخی حمایت‌های مالی مرتبط با شیوع کروناویروس به ارزش سه تریلیون دلار را که باعث سرازیر شدن مستقیم تر و بیشتر پول به جیب آمریکایی ها و همچنین تقویت اعتبارات برای دولت‌های محلی و ایالات و سازمان پست آمریکا می‌شود به تصویب برساند اما کاخ سفید تهدید به وتوی این قانون کرده است.

به گزارش ای‌بی‌سی نیوز، مجلس نمایندگان آمریکا در حالی در آستانه تصویب این بسته کمکهای مالی سه تریلیون دلاری برای مقابله با تبعات کروناویروس قرار دارد که احتمالا این قانون در مجلس سنا ناکام خواهد ماند.

انتظار نمی‌رود سنای آمریکا که در کنترل جمهوری‌خواهان است با این قانون حمایت مالی موافقت کند اما نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از موافقتش با مذاکره بر سر این مساله خبر داده است.

پلوسی در اظهاراتی با تایید وجود مشکلاتی بر سر راه قانون شدن این لایحه گفت: ما داریم پیشنهادمان را روی میز می‌گذاریم. ما با مذاکره مشکلی نداریم.پلوسی در نامه‌ای به اعضای مجلس نمایندگان آمریکا عنوان کرد، جمهوری‌خواهان قبلا از بسیاری از اولویت‌های لحاظ شده در این لایجه جدید موافقت کرده بودند.

او نوشت: باید متذکر شویم که قبلا جمهوری‌خواهان طی چهار قانون حمایتی قبلی مربوط به شیوع ویروس کووید-۱۹ در کنگره از بیش از ۸۰ درصد اولویت‌های موجود در قانون اخیر مجلس نمایندگان حمایت کرده‌اند. ما افتخار می کنیم به این که چطور به دنبال تقویت این مشارکت دو حزبی بوده و چشم به مذاکراتی به نفع مردم داریم.

این قانون پیشنهاد دربردارنده دور دومی از پرداخت مستقیم پول به آمریکایی ها، مبلغ یک تریلیون دلار کمک به دولت‌های محلی،‌ ایالات و قبایل شدیدا درگیر با فشارها و تبعات شیوع کروناویروس، کمک‌هایی برای نیروهای ضروری خط مقدم مبارزه با ویروس، تمدید مزایای بیکاری و دیگر تدابیر ارائه شده از سوی دموکرات‌ها است.

این بسته در صورت تصویب شدن نزد هر دو مجلس کنگره آمریکا، تبدیل به بزرگترین و بالاترین بسته مالی در تاریخ آمریکا شده و حتی بیشتر از بسته ۲.۲ تریلیون دلاری تصویب شده در ماه مارس در کنگره است.
 

312 310

کد خبر 1388357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =