احیای ۱۰۰واحد تولیدی راکد در شهرکهای صنعتی قزوین

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین گفت: ۱۰۰واحد تولیدی راکد و غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین در سال جهش تولید احیا و به چرخه تولید بازمی‌گردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حمیدرضا خانپور، مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین اظهارکرد: ۱۰۰واحد تولیدی راکد یاد شده از طریق جذب سرمایه گذاران جدید، تغییر خط تولید، دریافت تسهیلات مالی و ... راه اندازی و به چرخه تولید باز می گردند.
خانپور افزود: بیشتر این واحدها جزو صنایع کوچک هستند و راه اندازی دوباره آنها کمک زیادی به تکمیل زنجیره های تولید در استان می کند.
او ادامه داد: این واحدهای تولیدی طی یک دهه اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی از جمله کمبود مواد اولیه، نبود بازار و نوسانات این حوزه، کمبود سرمایه در گردش، فرسودگی ماشین آلات و عدم بروز رسانی آنها، بدهی بانکی، سوء مدیریت و یا اختلاف با شرکا و ... غیرفعال و راکد شده اند.
خانپور با بیان اینکه در سال گذشته نیز ۵۵ واحد تولیدی راکد در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین به چرخه تولید بازگشتند، اظهار کرد: در سال جاری بخش زیادی از توان و انرژی خود را در کنار جذب سرمایه گذاران جدید و حمایت از واحدهای تولیدی فعال به راه اندازی کارخانجات راکد اختصاص داده ایم.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین بیان کرد: با راه اندازی این واحدها برای یک هزار و ۵۰۰ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی می شود.
این مقام مسئول یادآور شد: در حال حاضر نزدیک به ۲۰۰واحد تولیدی در شهرکها و نواحی صنعتی استان قزوین راکد و غیرفعال بوده و یا با کمترین ظرفیت به تولید می پردازند.


۲۵۰۰ واحد تولیدی بزرگ و کوچک در شهرک های صنعتی استان قزوین دارای پروانه بهره برداری هستند که از این تعداد هزار مورد مربوط به شهرک ها و نواحی صنعتی و سایر مربوط به البرز تنها شهر صنعتی استان است.

46

کد خبر 1389095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =