واکسن‌های در دست ساخت ایران برای کرونا در «+چرخ»

برنامه تلویزیونی «+چرخ» به بررسی واکسن های در دست ساخت ایران می پردازد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هفدهمین قسمت ویژه‌ برنامه‌ «+چرخ» ساعت ۱۴:۳۰ امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، با بررسی کیت‌های ایرانی تشخیص کرونا و واکسن‌های در دست ساخت ایران برای کووید ۱۹، روی آنتن شبکه‌ چهار می‌رود.

در این قسمت از برنامه‌ «+چرخ»، حافظ آهی به‌ عنوان مجری-کارشناس «+چرخ» با کیهان آزادمنش، مدیر گروه ویروس‌شناسی انستیتو پاستور گفتگو می کند.

گزارش‌های انستیتو پاستور ایران نشان می‌دهد در حال حاضر توانایی تشخیص کووید ۱۹ در همه‌ استان‌های کشور وجود دارد و آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا از سه آزمایشگاه به ۱۲۰ آزمایشگاه رسیده است. این آزمایشگاه‌ها می‌توانند روزانه کارهای تشخیص و مولکولی کووید ۱۹ را در حد ۱۵ هزار آزمایش انجام دهند.

تست‌های تشخیصی کووید ۱۹ به ۲ قسمت اساسی تقسیم می ‌شوند؛ تست‌های مولکولی که تست‌های بسیار سختی هستند اما وجود ویروس را در بدن ثابت می‌کنند و در کنار آن تست‌های سرولوژی یا مبتنی بر آنتی‌بادی که آثار وجود ویروس در بدن را بررسی می‌کنند. رییس انستیتو پاستور ایران اخیرا خبر داده است، مطالعات برای ساخت واکسن کووید ۱۹- در این انستیتو با جدیت آغاز شده و محققان ایرانی در حال کار بر روی ۶ محور احتمالی برای ساخت این واکسن و انتخاب محوری که بیشترین شانس ساخت را دارد، هستند.

مجله‌ تصویری «+چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با تمرکز بر تحولات علمی درباره‌ ویروس کرونا و با نگاهی تخصصی و به‌ زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

«+چرخ» در ماه مبارک رمضان از شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۴:۳۰ به ‌صورت زنده و تکرار آن ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار پخش می‌شود.

مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «+چرخ» را بر عهده دارند.

۲۵۸۲۵۸
کد خبر 1389492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =