داورزنی :آمدن ولاسکو هنوز هم ممکن است!

رییس فدراسیون والیبال می‌گوید:«وقتی فرصتی نداری  و نتیجه نگیری یا نتیجه ضعیف باشد تا سالیان سال  برای افکار عمومی،مردم و جامعه والیبال،مرغ همسایه مثل غاز است.»

مهری رنجبر: آمدن خولیو ولاسکو به تهران هنوز تمام نشده. هر چند پیرمرد آرژانتینی  با حرفهایش ظاهراآمدنش به تهران را منتفی کرد اما برای محمد رضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران پرونده همچنان باز است. او اگرچه گزینه های دیگری هم دارد،ولی برایش ولاسکو چیز دیگری است.

*قرار است چطور با ایگور کولاکوویچ تسویه کنید؟
پول کولاکوویچ آماده است و ما هیچ مشکلی بابت پرداختش نداریم. به او هم گفته ایم که پولش اماده است.

*قصه انتخاب سرمربی تیم ملی به کجا کشید؟
در حال بررسی  هستیم و هنوز به جمع بندی نرسیده ایم.

*اکثر مربیان در هم اندیشی معتقد بودند سرمربی تیم ملی باید  ایرانی باشد. این نظر چقدر در جمع بندی شما برای انتخاب سرمربی تاثیر گذار است؟
همه ما دوست داریم کادر فنی تیم ملی ایرانی باشد، ما هم به این مساله اعتقاد داریم ،اما نمی خواهیم خودشیفته باشیم. ما باید مطمئن شویم  واقعا مربیان ایرانی به مرز پختگی رسیده اند یا برای اداره تیم کماکان به تجربه و دانش مربیان دیگر نیاز دارند.وقتی قرار است تیمی در المپیک با غولهای دنیا مسابقه دهد باید کادر در حد المپیک داشته باشد. کادر ایرانی خیلی خوب است . ما باید بررسی کنیم که آیا می نوانیم با کادر ایرانی در المپیک موفق شویم یا مربیان ما هنوز به تجربه اندوزی نیاز دارند . در واقع نباید نه از این طرف بوم بیفتیم و نه از آن طرف. استفاده از کادر ایرانی را ،بدون توجه به نتیجه  می خواهیم یا روی کادر خارجی تاکید داریم. از طرفی کادر خارجی صرف هم دردی را دوا نمی کند.

کادر تیم ملی باید از مربیان درجه یک جهان باشد. مربیان درتصمیم ما منطبق بر واقعیت باشد به دور از خودشیفتگی و شعارزدگی. چرا که شعارها  و تعارفها بعضی مواقع کار را خراب جه 2 و 3 دنیا هیچ فرقی با مربیان یارانی ندارند و تنها هزینه الکی روی دست فدراسیون می ماند و روزمه ای خوب برای آنها با برندی خوب. بنابراین باید می کند. باید حساب شده تر کار کنیم.

*چطور؟ 
افراد نظرهایشان را می گویند ،یکی شعاری حرف می زند تا برایش کف و سوت بزنند و یکی هم واقعیت ها را می گوید. البته که هردو می تواند افراط و تفریط باشد. در حالی که ما کاری کنیم تا بدانیم چه ترکیبی کمک می کند.حتی جلوتر بورمی ببینیم با این وضعیت ،توانمندی و تجربه  انهایی کار می کنند، چقدر است. از طرف دیگر  قیاس تیم نوجوانان و جوانان با تیم ملی درست نیست. همه تلاش ما برای این است تا به سطحی برسیم که با کادر فنی ایرانی در تیم ملی به نتیجه برسیم و حتی مربیان ایرانی را به دنیا معرفی کنیم.باید با تدبیر پیش برویم طوری که فردا شرایطی پیش نیاید که کسی مربی ایرانی را قبول نداشته باشد. وقتی فرصتی نداری  و نتیجه نگیریم یا نتیجه ضعیف باشد تا سالیان سال  برای افکار عمومی ، مردم و جامعه والیبال مرغ همسایه غاز می ماند.

*حالا واقعا مربیان خارجی درجه یک آزاد داریم که با او مذاکره کنید؟
مربیان خارجی با تجربه المپیک داریم که برای همکاری با فدراسیون اعلام امادگی کرده اند.اما اینکه شرایط آنها با وضعیتی که در آینده داریم چقدر می تواند اثر گذار باشد ،مهم است.اینکه وقتی تیم ما از دور مقدماتی بالا می آید، چقدر شانس مقابله با حریفان قدرتمند تر و شکست تیم های برزیل، آمریکا، ایتالیا و لهستان را دارد ،مهم است. روی این مسائل بحث می کنیم . البته که هر تصمیمی یکسری محاسنی دارد و یکسری معایب . مهم است که کفه داشته هایش سنگین تر باشد.

*سال آینده لیگ ملتها  به جای خردادماه اردیبهشت ماه شروع می شود. مربی خارجی تیم ملی در فرصت 
فرصت کم  مربی خارجی یکی از دغدغه های ما است . وقتی قرار باشد مربی برای 4 سال بیاید  برنامه فرق می کند تا مربی که 4 ماهه و برای المپیک می اید تا  نتیجه بگیرد.در واقع باید کسی بیاید که تیم ما و حریفانش را خیلی خوب بشناسد . از طرفی باید ببینیم ریسکش چقدر است.60 به 40 ،30 به 70 یا 10 به 90. برای ریسک 10به 90 هزینه میلیاردی ارزش دارد یا فرصت به کادر فنی ایرانی بدهیم بدون توجه به نتیجه . باید روی همه این مسائل کار کنیم.

*آمدن ولاسکو به خاطر اینکه خودش گفته  تا 2021 با فدراسیون ایتالیا قرارداد دارد، منتفی است؟
همه چیز در دنیا نسبی است. آمدن آقای ولاسکو هنوز شروع نشده . ما در ذهنمان برنامه داریم و طبق مفروضاتمان پیگیری می کنیم. ولاسکو هم یکی از مفروضات است. از نظر من  امدن ولاسکو تمام شده نیست. هنوز آمدنش یک فرضیه است. از طرفی او تعهدی به تیم ملی ایتالیا ندارد که نتواند در المپیک با ما همکاری کند.  ما قصه را کامل نبسته ایم که ولاسکو نباشد. هرچند مفروضات دیگری هم داریم.

251 251

کد خبر 1390096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =