کمک سازمان سینمایی به شرکت‌های پخش، لابراتوارها و سالن‌های خصوصی

مصوبات هفتمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هفتمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما، صبح امروز (سه‌شنبه ششم خرداد) به ریاست حسین انتظامی در سازمان سینمایی برگزار شد.

در این جلسه مقرر شد، به شرکت‌های پخش که در سال ۹۸ حداقل ۲ فیلم اکران کرده باشند و سینماهای بخش خصوصی، لابراتوارها و استودیوهای صدا که پرسنل خود را در سال ۹۹ اخراج نکرده باشند، معادل ۳ برابر ۲۳ درصد سهم کارفرما در لیست بیمه دی سال ۹۸ کمک بلاعوض شود.

از شروط این حمایت‌ها، یک‌سان بودن نام کارگاه و نام موسسه دارای مجوز از سازمان سینمایی و همچنین ارائه لیست بیمه دی سال ۹۸ و فروردین ۹۹ حداکثر تا ۱۰ تیر، حسب مورد به دفتر نظارت بر عرضه و نمایش یا دفتر توسعه فناوری سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی است که این زمان قابل تمدید نیست.

در این جلسه، سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، گزارشی از اکران آنلاین فیلم‌ها ارائه کرد.

همچنین گزارشی از روند اجرای مصوبات قبلی کارگروه مانند کمک هزینه یک میلیون تومانی به ۱۷۰۰ عضو خانه سینما در دو نوبت ارائه و از همکاری مسئولانه خانه سینما قدردانی شد.

وام سیصد میلیونی به ۲۱ فیلم متقاضی اکران نوروز، کمک ۵۰ میلیونی به فیلم‌های اکران آنلاین و کمک ۶۰ میلیون تومانی برای تبلیغات مجدد فیلم‌هایی که در اسفند ۹۸ در حال اکران بوده‌اند، دیگر موارد مطرح شده بود که بر اجرای آن تاکید شد.

بحث و تبادل نظر درخصوص بازگشایی سینماها و سیاست‌های اکران برای بازگشایی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

منوچهر شاهسواری، مدیرعامل خانه سینما، سیدحسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، غلامرضا موسوی، دبیر شورایعالی تهیه‌کنندگان و معاونان سازمان سینمایی، اعضای این کارگروه هستند.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1391459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =