هشدار پلیس به خودروهایی که از شانه‌خاکی راه‌ها عبور می‌کنند/ ۵ ساعت توقیف

فارس نوشت: جانشین پلیس راه راهور ناجا از توقیف ۵ ساعته خودروهایی که از شانه خاکی راه تردد کنند خبر داد.

سرهنگ ایوب شرافتی جانشین رئیس پلیس راه راهور ناجا با اعلام خبر فوق اظهار داشت: حرکت از سمت راست و شانه خاکی راه ضمن آنکه تخلف راهنمایی و رانندگی است تجاوز به حقوق دیگران و بی حرمتی هم محسوب می شود.

جانشین رئیس پلیس راه تصریح کرد: متاسفانه تعداد محدودی از رانندگان برای اینکه چند متری زودتر مسیر را طی کرده به حقوق دیگران تجاوز کرده و با عجله و شتاب بی موردی که دارند از شانه خاکی مسیر تردد می کنند; این کار ضمن آنکه موجب گره ترافیکی می شود, می تواند حوادث و تصادفات رانندگی را نیز رقم بزند.

سرهنگ شرافتی به دستور کار پلیس راه در این خصوص اشاره و اعلام کرد: پلیس برابر دستور با رانندگانی که از شانه خاکی راه عبور کنند برخورد خواهد کرد.

وی گفت: ماموران پلیس راه ضمن اعمال قانون و صدور برگه جریمه به مبلغ ۶۱۲۰۰ تومان این دسته از خودروها را به صورت پنج ساعت در محل به صورت توقیف نگه خواهند داشت.

وی در پاسخ به دیگر پرسش درباره اینکه طرح هم اکنون در کدام محورها اجرایی می شود, گفت: توقیف خودروهایی که از شانه خاکی راه تردد کنند در دستور کار پلیس بوده است; هم اکنون این طرح در محورهای شمالی در حال اجراست و به محورهای دیگر نیز تسری پیدا خواهد کرد.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1391960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
  16 0
  دمتون گرم. این بچه زرنگ ها را طوری جریمه کنید که تا ابد بفهمند با زرنگ بازی به هیچ جا نمی رسند
 • ناشناس IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
  4 0
  باورکنید وباور کنیم که رانندگی اغلب ایرانیان افتضاح است !!!
 • IR ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
  2 0
  بایستی بشدت یا این راننده ها که بیشتر باری هستند برخورد بشه
 • IR ۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
  5 0
  دمتون گرم، این یه دونه واقعا کار درستیه
 • IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  3 0
  اگر این طرح به صورت جدی پیگیری بشه واقعا عالی خواهد بود. پلیس هم درس خوبی به این رانندگان رند و زرنگ خواهد داد و هم جریمه ها عایدشان خواهد شد. از آنجایی که این حق کشی و نامردیه کامله در حق مردمی که در مسیر درست رانندگی میکنن پس نوش جون راهنمایی رانندگی اگه آنها رو جریمه کنه .