عضو هیات رئیسه شورای شهر: شهردار درباره آشفتگی ترافیک و نرسیدن زباله‌سوز پاسخگو باشد

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: تکلیف شهروندان درباره طرح ترافیک معلوم نیست و آقای شهردار باید درباره آشفتگی ترافیک تهران پاسخگو باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خبرآنلاین، زهرا نژادبهرام در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران با انتقاد از عملکرد شهرداری تهران درباره اجرای طرح ترافیک اظهار کرد: تکلیف شهروندان از استفاده از طرح ترافیک هنوز مشخص نیست و شهردار تهران باید درباره آشفتگی ترافیک پایتخت پاسخگو باشد و از روز شنبه بسیاری از شهروندان اطلاعی از اجرا نشدن ترافیک نداشتند.

وی در ارتباط با دستگاه زباله‌سوز و تحویل آن به قم گفت: آخرین اخبار دریافتی حکایت از آن دارد که دستگاه زباله‌سوزی اهدایی دولت چین به کلانشهر تهران با پیشنهاد و پیگیری جدی شهردار قم این دستگاه زباله‌سوز به شهر قم اختصاص یافته است.

وی افزود: در حالی این اتفاق افتاده است که براساس آمارهای ارائه شده از زمان شیوع ویروس کرونا میزان جمع‌آوری پسماندهای خطرناک بیمارستانی تهران به عنوان پایتخت کشور در طول روز به ۱۱۰ تن افزایش پیدا کرده است و شرایط موجود این امکان را برای بیمارستانها فراهم نمی‌کند که بخواهند با استفاده از دستگاه‌های اتوکلاو پسماندهای بیمارستانی خود را بی‌خطر کنند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران  خاطرنشان کرد: حجم زباله‌های بیمارستانی و پسماندهای عفونی کلانشهر تهران در قیاس با شهر قم بیش از ۲۰ برابر است و کارکرد این دستگاه بر پایتخت به مراتب موثرتر از شهر قم است.

نژاد بهرام گفت: آنچه محل پرسش و انتقاد جدی است سکوت و نقش منفعل شهردار تهران درباره پیگیر دستگاه زباله‌سوز چینی است و این در حالی است که با توجه به آمار بالا و وضعیت قرمز کرونا در پایتخت حداقل انتظار شهروندان از شهردار تهران پیگیری جدی و شفافیت درباره چرایی انتقال این دستگاه به شهر قم است.

وی در پایان گفت: در همین ارتباط به شهردار تهران تذکر می‌دهم تا جزئیات آخرین اقدامات و پیگیریهایی که برای دریافت دستگاه زباله‌سوز انجام داده‌اند را به اعضای شورای شهر و شهروندان گزارش کند.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1394065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =