۱ نفر
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
سوابق شکنجه‌های پلیس مینیاپولیس فاش شد

فارس نوشت: با توجه به گزارش‌های به دست آمده از پلیس شهر مینیاپولیس، افسران پلیس این شهر، از پنج سال گذشته 44 بار افراد مختلف را با فشار بر گردن آنها بیهوش کرده‌اند.

شبکه خبری «ان‌بی‌سی نیوز» با توجه به گزارش‌هایی که از پلیس شهر مینیاپولیس به دست آورده است نوشت،  افسران پلیس این شهر در ایالت مینه‌سوتا، از سال 2015 تاکنون، حداقل 237 بار بر گردن افراد مختلف فشار وارد آورده که در 16 درصد از این موارد، به بیهوشی این افراد منجر شده است. 

بیش از ده‌ها تن از مقامات پلیس و متخصصان اجرای قانون به ان‌بی‌سی نیوز گفته‌اند که تاکتیک زانو زدن بر گردن افراد را نه این افسران پلیس یاد گرفته‌اند و نه از سوی نهادی تحریم شده‌ است. 

ان‌بی‌سی نیوز در ادامه نوشت، به کار بردن این تاکتیک که با نام «چاوین» مرسوم شده است از سوی اداره پلیس مینیاپولیس مجاز نیست. 

آمار و اطلاعات پلیس مینیاپولیس نشان می‌دهند تاکتیک زانو زدن بر گردن افراد بعد از اینکه این افراد پا به فرار می‌گذاشته‌اند، انجام شده است. 

این آمار و اطلاعات همچنین نشان می‌دهد که سه پنجم از افرادی که این تاکتیک بر روی آنها پیاده شده و در نتیجه به بیهوشی این افراد منجر شده، سیاه پوست بوده‌اند و تنها 30 درصد سفید پوست بوده‌اند. 

اداره پلیس مینیاپولیس در مورد این آمار و اطلاعات به دست آمده توسط شبکه ‌ان‌بی‌سی نیوز هیچ اظهارنظری ارائه نکرد. 

310311

کد خبر 1394720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
    0 0
    میپردازن. سال 2015 هم پلیس آمریکا دو تا سیاهپوست رو با گلوله مستقیم کشت و یسری تظاهرات محدود و خیلی خیلی خیلی آرومتر از این برگزار شد که " باراک اوباما" هم در واکنش به معترضین لقب "غارتگر" و اوباش داد! اما آیا تصویری از تظاهرات سال2015 و واکنش اوباما در ذهنتان هست؟! نه!