۳ نفر
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹

آقای تاج!حتما شوخی می‌کنید؟

عرفان حاج‌بابایی
آقای تاج!حتما شوخی می‌کنید؟

رییس سابق فدراسیون فوتبال توپ ماجرای ویلموتس را در زمین وزارت ورزش و جوانان انداخت.

مهدی تاج بالاخره سخن گفت. او چند ماه پس از کناره گیری ناگهانی از ریاست فدراسیون فوتبال و در وانفسای تعلیق و غرامت که فوتبال ایران فعلا دارد در میان آن ها دست و پا می زند، مقابل دوربین یک تلویزیون نشست و در مورد ابهامات پرونده ویلموتس توضیحاتی ارائه کرد.

تاج نکات خود را در خصوص نحوه حضور ویلموتس در ایران و همچنین مبلغ قرارداد و ماجرای غرامت سه ماهه ارائه کرد که راستی آزمایی و بررسی آن ها در این مقال نمی گنجد.
با این حال رییس سابق فدراسیون فوتبال در جریان انتخاب مارک ویلموتس، از نامه انجمن فرهنگی ایران و هلند به وزیر ورزش و جوانان خبر داد. نامه ای که در آن سه گزینه( جولین لوپتگی، هروه رنارد و مارک ویلموتس) برای هدایت تیم ملی پیشنهاد شده بودند و آقای وزیر هم با ارجاع نامه به فدراسیون فوتبال، آن را به اطلاع رییس فدراسیون رسانده و در نهایت هم نفر سوم این لیست به نیمکت تیم ملی رسید.

حالا سوال اینجاست که اساسا انجمن فرهنگی ایران و هلند بر روی چه سابقه یا تخصص یا مسئولیتی در نامه ای به مسعود سلطانی فر، برای تیم ملی گزینه معرفی می کند؟ آیا این مرکز علاوه بر حوزه فرهنگ، در زمینه ورزش و بالاخص فوتبال هم دستی بر آتش دارد؟ این مرکز فرهنگی که قاعدتا باید در راستای بهبود روابط فرهنگی تهران و آمستردام فعالیت کند و زمینه همکاری های بیشتر میان دو کشور در زمینه های اقتصادی ،گردشگری و صنایع دستی را فراهم آورد، چگونه به شخص اول ورزش ایران دسترسی داشته و نفراتی را معرفی کرده که حتی هیچ سابقه ای هم در فوتبال هلند نداشته اند؟ 

بر فرض هم که چنین پیشنهادی از باب توصیه و خیرخواهی به تصمیم گیران فوتبال ایران ارائه شد، چه الزامی در این نامه وجود داشته که وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال انتخاب سرمربی تیم ملی را محدود به همین چرخه سه نفره کنند؟ آیا در داخل و خارج دیگر هیچ گزینه ای غیر از  این سه مربی نبود که صلاحیت هدایت تیم ملی ایران بعد از کارلوس کی روش را داشته باشد؟ 

تلاش ما برای یافتن ردپایی در خصوص اعضای فعال در این مرکز فرهنگی در اینترنت از طریق جست و جو تا به این جا نتیجه ای نداشته و تماس با سفارت هلند هم تا این لحظه مقدور نبوده است.آنچه عیان است؛ تاج و فدراسیون فوتبال با ویلموتس قرارداد بسته‌اند، حتی اگر یک فرد غیرفوتبالی این مربی را معرفی کرده باشد. قاعده فوتبال این است مسئولیت انتخاب سرمربی تیم ملی، با فدراسیون فوتبال است اما آقای تاج از این شوخی ها با ما نکنید لطفا!

254 251

کد خبر 1396267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =