شرایط مناسب منطقه الموت برای توسعه طرح‌های کشاورزی

رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: منطقه الموت شرایط مناسبی برای توسعه طرح‌های کشاورزی دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فاطمه خمسه، رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین در بازدید دکتر فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی از روستاهای گرمارود سینا، آتان ، شترخان ، لامان ، اندج ، دیکین ،اوان و زرآباد اظهار کرد: منطقه الموت به لحاظ موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی شرایط خوبی برای اجرای طرح توسعه پروش ماهی، توسعه باغ در اراضی شیبدار و همچنین توسعه کشت گیاهان دارویی دارد .

خمسه تصریح کرد : جهاد کشاورزی به عنوان متوالی تولید در بخش کشاورزی حمایت از طرح های اشتغالزا در بخش را وظیفه خود می‌داند و طی چند سال گذشته نیز در راستای افزایش تولید و اشتغال پایدار در بخش مجوزهای در زمینه باغداری ، صنایع تبدیلی و پرورش ماهی در دو بخش الموت شرقی و غربی صادر شده است.
او یاد آور شد: یکی از مشکلات کشاورزان با توجه کوهستانی بودن منطقه انتقال آب به مزارع کشاورزی و باغات است که طی چند سال گذشته طرح انتقال آب با کانال و لوله انجام شده و در صورت تامین اعتبار اجرای این طرح ها سرعت بیشتری پیدا می کند.
رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: با توجه به اینکه در این منطقه محصولات باغی همچون گیلاس ، آلبالو، فندق و زغال اخته و... تولید می‌شود از صنایع وابسته نیز حمایت می شود.

48

کد خبر 1396271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =