زمین های با ارزش میبد به زباله دانی تبدیل شده است

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه زمین های زیادی در شهرستان میبد وجود دارد که ارزش بسیار زیادی دارند اما به زباله دانی تبدیل شده و اصولا باعث ایجاد معضلات اجتماعی می شوند.

به گزارش خبرنگارخبرآنلاین در یزد؛ سیدجلیل میرمحمدی در جلسه ای با حضور روسا و نمایندگانی از شهرداری میبد، ندوشن، بفروئیه و اداره کل اوقاف و امور خیریه و اوقاف شهرستان و دیگر ادارات مرتبط، به مسائل زمین های موقوفه شهرستان میبد پرداخت.
وی با اشاره به مصوبه جلسه پیشین مسئولین میبد با مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان یزد اظهار کرد: قرار بر بررسی مسائل ۱۵ زمین موقوفه در شهر بفروئیه و ۳۰ زمین در شهر میبد بود که باید در مورد آنها به نتیجه برسیم.
میرمحمدی با اشاره به اهمیت رعایت جایگاه وقف بیان داشت: متاسفانه زمین های زیادی در شهرستان میبد وجود دارد که ارزش بسیار زیادی دارند اما به زباله دانی تبدیل شده و اصولا باعث ایجاد معضلات اجتماعی نیز شده اند.
وی در مورد زمین های موقوفه شهر بفروئیه گفت: شورا و شهرداری بفروئیه نیز باید تلاش خود را انجام دهند که با اولویت قرار دادن سود اوقاف، مشکلات مسکن جوانان و دیگر مسائل مورد توجه را حل کند.
نماینده مردم تفت و میبد با اشاره به اهمیت پیگیری این موضوع بیان داشت: اوقاف و مسئولین میبد مکلفند که این مسائل را تا رسیدن به نتیجه پیگیری کنند و دیگر مشکلاتی که در مرکز کشور در این راستا وجود دارد نیز قابلیت پیگیری دارد.
وی بیان داشت: از ادارات هم تقاضا دارم در این مسیر همکاری و تعامل را به نحو احسن داشته باشند تا این تفکر که وقف معضلی برای شهر شده، ترمیم شود.

48

کد خبر 1396275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =