اصفهان| امتحانات نهایی در ۴۷۸ حوزه امتحانی استان اصفهان برگزار می‌شود

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از افزایش حدود ۲ برابری حوزه‌های امتحانات نهایی در استان خبر داد و گفت: در راستای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی دانش آموزان ۲۹۰ حوزه به ۴۷۸ حوزه افزایش یافته است.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان : محمدرضا ناظم زاده: با اشاره به برگزاری ایمن امتحانات نهایی از نظر سلامت، اظهار داشت: تمامی حوزه‌های امتحانی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در خدمت دانش آموزان هستند.

وی افزود: یکی از پروتکل‌هایی که این روزها در برگزاری امتحانات نهایی مورد توجه است، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و چینش صندلی‌ها با فاصله ۱.۵ تا ۲ متری است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به افزایش تقریبا دو برابری حوزه‌های امتحانات نهایی، گفت: سال گذشته ۲۹۰ حوزه امتحانی برای دانش آموزان پایه دوازدهم در استان در نظر گرفته شده بود که در سال جاری به علت شیوع کرونا و الزام به رعایت فاصله گذاری این تعداد حوزه به ۴۷۸ حوزه افزایش داشت.

وی تصریح کرد: کم کردن جمعیت دانش آموزان در هر حوزه امتحانی و رعایت فاصله اجتماعی بهتر از جمله نکات بهداشتی در برگزاری امتحانات است تا بتوانیم به سلامت از این برهه عبور کنیم.

ناظم‌زاده ادامه داد: در بعضی از مناطق هم حوزه امتحانات نهایی در ورزشگاه در نظر گرفته شده که بتوانند جمعیت بیشتری دانش آموز را در یک مکان بزرگ‌تر با فاصله اجتماعی بیشتر پذیرش کنند.

وی با اشاره به مجموع دانش آموزان شرکت کننده در امتحانات نهایی استان اصفهان، اظهار داشت: ۳۹ هزار و ۸۰۰ دانش آموز پایه دوازدهم در استان با تفکیک جنسیتی حدود ۲۲ هزار دانش آموز دختر و ۱۷ هزار دانش آموز پسر در حال برگزاری امتحانات نهایی در ۴ رشته علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی و معارف اسلامی هستند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: آمار دانش آموزان شرکت کننده در امتحانات نهایی در شهر اصفهان ۹۵۰۰ نفر دختر و ۸۱۰۰ نفر پسر اعلام شده است.

وی افزود: طی بازدیدهایی که در این مدت از حوزه‌های امتحانی به عمل آمده وضعیت خوب بوده و مسائل بهداشتی به طور کامل توسط برگزار کنندگان و دانش آموزان رعایت شده و نمایندگان مراکز بهداشت در تمام حوزه‌ها حضور دارند و مشکل خاصی تا کنون گزارش نشده است.

48

کد خبر 1397182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =