۱ نفر
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۶
بیانیه مرکز فرهنگی ایران و هلند علیه تاج

ورزش سه نوشت: مرکز تجاری فرهنگی ایران و هلند نسبت به شایعات منتشره پس از گفت وگوی پنجشنبه شب رییس سابق فدراسیون فوتبال واکنش نشان داد.

متن بیانیه مرکز تجاری فرهنگی ایران و هلند به شرح زیر است:

رئیس محترم سابق فدراسیون فوتبال کشور در تاریخ 16/3/1399 در برنامه بدون تعارف ادعا کردند «انعقاد قرارداد با آقای ویلموتس به واسطه معرفی وی به وزیر ورزش از سوی مرکز تجاری فرهنگی ایران و هلند بوده است.» 

البته ایشان در مصاحبه ی دیگری با شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 19/3/1399 در برنامه فوتبال برتر سعی کردند ادعای قبلی خود در خصوص نسبت دادن قرارداد منعقده با آقای ویلموس به مرکز تجاری فرهنگی ایران و هلند را کمرنگ و از آن عدول کنند.هر چند چرخش 180 درجه ای آقای تاج در دو مصاحبه خودشان حقانیت مرکز تجاری و فرهنگی ایران و هلند و مبری بودنش از مسئله انعقاد قرار داد و انتفاع از آن را دارد ،با این همه نافی مسؤلیت مشارالیه در هجمه های رسانه ای و همینطور تشویش اذهان عمومی نسبت به این مرکز نیست.اما بنظر می رسد هم نسبت دادن این قرارداد به مرکز تجاری ایران هلند و هم تکذیب آن از سوی ایشان با اهداف و اغراض دیگری و با نیت یک فرافکنی سخیف در فرار از مسوولیت های قانونی خود صورت گرفته است.

این مرکز ضمن تکذیب و رد هر گونه دخالتی در انعقاد قرار داد با آقای ویلموتس و همینطور رد هر گونه بهره بردن از منافع مادی و معنوی قرار داد مورد اشاره، مواردی را جهت تنویر افکار عمومی اعلام می‌کند:

1- مرکز تجاری فرهنگی ایران و هلند از سال ۲۰۱۵ به صورت غیر رسمی و از سال ۲۰۱۶ با ثبت در اتاق بازرگانی هلند به طور رسمی با ۱۰۰٪ سرمایه بخش خصوصی و با هدف ایجاد پل ارتباطی تجاری و فرهنگی بین ایران و اروپا به مرکزیت هلند تاسیس شد.

در طی این سالها، این مرکز فعالیت در حوزه ورزش و ارائه مشاوره‌های تخصصی حقوقی در این زمینه را نیز در دستور کار خود قرار داده است. از جمله بازی‌ها و اردوی تدارکاتی تیم ملی امید ایران( زیر ۲۳ سال) در سال ۲۰۱۵ و انجام سه بازی دوستانه در مقابل  دوتیم هلندی و یک تیم لیگ یک بلژیکی درکشور بلژیک از سوی این مرکز پیگیری و برای آن برنامه‌ریزی شد. بازی‌هایی که ابتدا قرار بود در کشور ترکیه انجام شود و نهایتا با تلاش مشاوران ورزشی مرکز تجاری فرهنگی ایران و هلند و همکاری سفارت محترم جمهوری اسلامی در لاهه با یک دوم هزینه برآورد شده، در هلند برگزار شد.

2- پس از جدایی آقای کی‌روش از تیم ملی و در دوره‌ای که فدراسیون فوتبال به دنبال انتخاب سرمربی جدید بود، این مرکز با تکیه بر تیم مشاوران هلندی و ایرانی خود در حوزه ورزش و نیز تجربه طولانی در حوزه حقوقی و عقد قراردادهای بین‌المللی طی نامه‌ای رسمی به وزارت ورزش (که آقای تاج در مصاحبه های خود به آن نامه اشاره داشتند) دو گزینه از جمله آقای ویلموتس را برای سرمربیگری تیم ملی فوتبال معرفی و مشخصا تاکید کرد «در صورت صلاحدید دستور فرمائید ضمن بررسی روزمه این مربیان، هماهنگی لازم جهت انجام مذاکرات بعدی و نیز سفر احتمالی ایشان به ایران توسط این مرکز صورت پذیرد.» نامه‌ای که البته هیچ‌گاه به آن نه از سوی وزارت ورزش و نه فدراسیون فوتبال  پاسخی به ما داده نشد. چندی بعد و از طریق رسانه‌ها در جریان انتخاب آقای ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با قرارداد و دستمزدی حیرت‌انگیز و باورنکردنی قرار گرفتیم. آن هم با پشت‌پرده‌هایی که هر روز برگی جدید و شگفت‌آور از آن منتشر می‌شود و به گوش می‌رسد!

3-به صراحت اعلام می کنیم که نه تنها هیچ درآمدی از محل قرار داد آقای ویلموتس با فدراسیون فوتبال نداشته ایم که حتی هیچ اطلاعی نیز از روند حضور، مذاکرات و انعقاد قرار داد ایشان با فدراسیون فوتبال نیز نداشتیم.با این وجود افرادی خاص به دلایلی ، ترجیح دادند مذاکرات با آقای ویلموتس از مجاری دیگر صورت پذیرد و عجیب اینکه امروز برای واسطه‌های معرفی و انتخاب ایشان آدرس غلط می‌دهند! و فرافکنی می کنند.

قضاوت درباره دلایل عقد قراردادی اینچنین و حیرت‌انگیز با آقای ویلموتس با ارقام نجومی  را به فوتبال‌دوستان، افکار عمومی و رسانه‌ها واگذار می‌کنیم اما حق خود در پیگیری حقوقی ادعاهای مطرح شده علیه مرکزتجاری فرهنگی ایران و هلند را از طریق مراجع قضایی ایرانی و بین المللی برای خود محفوظ می‌دانیم.

 مازیار تشکری تیمجانی
موسس و مدیرعامل مرکز تجاری-فرهنگی ایران و هلند

 20خرداد 1399

254 251

کد خبر 1397681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =