فیلمبرداری «نجلا» از ۲۹ خرداد آغاز می‌شود

خیرالله تقیانی‌پور، کارگردان «نجلا» که از این هفته جلوی دوربین خواهد رفت، با اشاره به داستان این سریال که درباره خانواده و جوانان است، ابراز امیدواری کرد تماشاگران تلویزیون از این مجموعه استقبال کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، خیرالله تقیانی‌پور که سابقه کارگردانی تئاتر را در کارنامه خود دارد، اولین سریال تلویزیونی‌اش را با محوریت جوانان و خانواده، روز پنج‌شنبه ۲۹خرداد جلوی دوربین می‌برد.

تقیانی‌پور با اعلام خبر تصویربرداری «نجلا»، درباره داستان این سریال گفت: «قصه‌ای عاشقانه در بستر درام و حول محوریت امام حسین (ع)  و عاشورا روایت می‌شود. قصه‌ طراحی شده پرتعلیق و پر کشمکش است که در سال ۵۸ می‌گذرد و تحولات ‌جامعه، یک سال بعد از انقلاب و یک سال قبل از جنگ تحمیلی در کار دیده می‌شود.»

او درباره فیلمنامه و ارتباط با نویسندگان توضیح داد: «جلسات متعددی با آقایان سیدحسین امیرجهانی و مهدی حمزه داشتم و به اشتراکات خوبی رسیدیم و منجر به نگارش سریال توسط عزیزان شد.»

این کارگردان در پاسخ به این سوال که برای اولین تجربه ساخت سریال چه تمهیداتی برای اقبال مخاطب اندیشیده است گفت: «تجربه سریال‌سازی در رسانه ملی نشان داده هرگاه مجموعه با مضمون خانواده و جوان آماده شود، با اقبال مواجه ‌شده که ما هم تلاش‌مان این است که این فاکتورها برای جذب بیننده را رعایت کنیم.»

تقیانی‌پور درباره روند ساخت و ساز دکور برای این سریال توضیح داد: «برای نمایش مناسبِ فضای دهه ۵۰، مجبور به دکورسازی بودیم. بخشی از دکورها در بوستان ولایت آماده شده و بخشی در هشتگرد که کار با حضور حسام منظور (عبد)، سارا رسول‌زاده، سوگل طهماسبی (ثریا ) و مصطفی ساسانی در بوستان ولایت جلوی دوربین می‌رود. بعد از تصویربرداری این بخش‌ها راهی آبادان و خرمشهر خواهیم شد تا بخش‌های جاده‌ای و پیاده‌روی ‌اربعین را تصویربرداری کنیم.»

«نجلا» به همت شبکه سه و مرکز سیمافیلم تولید و برای ایام اربعین در نظر گرفته شده است.

تاکنون آزیتا حاجیان، حسام منظور، هدایت هاشمی، ملیکا شریفی‌نیا، سارا ‌رسول‌زاده، سوگل طهماسبی، سیروس همتی، سیدمهرداد ضیایی،‌ مصطفی ساسانی، جواد پورزند، علی غابشی و مرتضی شاکر برای بازی در نقش‌های این مجموعه معرفی شده‌اند.

۵۷۵۷

کد خبر 1399973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =