کاربران خبرآنلاین: جهاد سراسری علیه مافیای مسکن تشکیل شود

برخی کاربران خبرآنلاین معتقدند: تا وقتی که پول‌های سرگردان و واسطه‌گری و دلالی در کشور وجود دارد، هیچ بازاری روی آرامش نخواهد دید، بنابراین برای حل مشکل مسکن برای مردم باید جهاد سراسری علیه مافیای مسکن تشکیل شود.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است طبق مصوبات ستاد اقتصادی دولت به منظور حل بحران مسکن مقرر است زمین‌های اطراف شهرها برای ساخت و ساز از سوی وزارت جهاد کشاورزی در اختیار وزارتخانه تحت تصدی وی قرار گیرد.

در بسته ویژه حل بحران مسکن، آزادسازی فروش تراکم و همچنین مهار قیمت مصالح ساختمانی با اجرای طرح‌های نظارتی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت دیگر طرح‌های مرتبط با ساماندهی قیمت مسکن پیش‌بینی شده است.

با توجه به این مسایل، نظرسنجی‌ای در خبرگزاری خبرآنلاین تحت عنوان «آیا طرح‌هایی از این دست را برای بهبود وضعیت بازار مسکن مناسب می‌دانید. » منتشر شد.

«محسن» یکی از کاربران خبرآنلاین در این باره نوشت: «جلوی دلال‌بازی را بگیرن، مشکل مسکن حل می‌شه. خانه به اندازه کافی وجود داره، فقط دست دلاله و عرضه نمی‌شه. اونم به خاطر اینه که بتونند با قیمت گزاف بفروشند. »

کاربری عنوان کرد: «با دلار ۱۸۵۰۰ تومان و کاهش روزانه ارزش پول نباید انتظار کاهش قیمت‌ها را داشت. مردم برای حفظ ارزش پول دلار، سکه، خانه و... می‌خرند. بدون حل مشکل تورم و با مالیات و مجازات، فقط سرمایه‌ها به قسمت‌های دیگری مانند طلا و ارز و... می‌روند، در حالی که حداقل در تولید مسکن اشتغال وجود دارد. »

«امین» کاربر دیگری خبرآنلاین تصریح کرد: «در سه سال اخیر قیمت مسکن بسیار جلوتر از هزینه ساخت شامل مصالح و دستمزدها حرکت کرد. علتش هم بازار گرمی دلالان و افزایش قیمت زمین بود. دلالان کار خودشون رو درست انجام می‌دن. اون‌ها باید بازار ملک رو گرم و قیمت‌ها رو افزایشی نگه می‌دارن تا سرمایه‌گذاری در ملک توجیه داشته باشه. این وظیفه دولت هست که جلوی سوداگران و دلالان رو بگیره تا در این زمینه افراط نکنند. »

یکی از کاربران خبرآنلاین متذکر شد: «واقعا مشکل ایران کمی عرضه مسکن نسبت به تقاضاست. این وضع نباشه، قیمت به سامان میرسه. دلالی هم جمع میشه. »

کاربری تاکید کرد: «مهم اینه که چطور جلوی دلال‌بازی را بگیریم. »

یکی دیگر از کاربران خبرآنلاین خاطرنشان کرد: «به نظرم مدیریت مسکن یک مثلث خیلی مهم متشکل از دولت، مردم و بازار آزاد دارد که در این بین، بخش سوم دارای آزادی عمل و سرمایه بیش از دیگری قدرت مانور دارد و برای همین در شرایط سخت اقتصادی جامعه ما، این گروه میدان‌دار همه تحولات هستند. »

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1401216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =