خانواده ها برای رسیدن به استاندارد های جهانی ۲۵ درصد صرفه جویی و میزان آب آشامیدنی مصرفی خود را مدیریت کنند

مدیر عامل آب و فاضلاب سمنان بابیان اینکه طی سه‌ماهه نخست سال جاری مصرف آب استان ۱۶ درصد به خاطر کرونا افزایش یافت، گفت: درست مصرف کردن شهروندان به مدیریت بهتر آب کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان محمد طاهری  مدیر عامل سازمان اب و فاضلاب استان سمنان در تور یکروزه خبرنگاران به چشمه روزیه و بازدید از تونل ابرسانی چشمه روزیه گفت سازمان آب و فاضلاب استان سمنان به مناسبت هفته مدیریت مصرف انرژی ضمن بیان اینکه با توصیه شبکه بهداشت و درمان کشور و تاکید بر رعایت بهداشت و شستن دست‌ها مسلماً مصرف آب افزایش خواهد یافت، ابراز داشت: طی سه‌ماهه گذشته از سال جاری به خاطر شرایط کرونا میزان مصرف آب ۱۶ درصد رشد داشته است.

وی بابیان اینکه میانگین مصرف آب آشامیدنی تصفیه‌شده برای هر خانواده طی شبانه روز تا هزار لیتر برآورد شده است، افزود: امیدواریم با از بین رفتن ویروس مصرف آب به حالت اولیه خود بازگردد.

مدیر عامل آب و فاضلاب استان سمنان بابیان اینکه سهمیه مصرف آب آشامیدنی در خانواده‌ها با توجه به استاندارد جهانی و کشوری حدود ۷۵۰ لیتر گزارش می‌شود، ابراز داشت: هر چه مردم آب را درست مصرف کنند می‌توانیم این ماده حیاتی را در پیک مصرف تابستان بهتر مدیریت کنیم.

طاهری در ادامه اضافه کرد: خانواده‌ها برای رسیدن به استانداردهای جهانی می‌بایست ۲۵ درصد صرفه‌جویی میزان آب آشامیدنی مصرفی خود را مدیریت کنند تا بتوانیم در ایام تابستان با مشکلات کم‌آبی و قطع آب مواجه نباشیم.

وی افزود: مصرف بی‌رویه آب موجب هدر رفت این منابع حیاتی خواهد شد و از سویی فرونشست زمین، کم شدن جمعیت روستایی و مهاجرت به شهرها، جنگ روانی، اختلافات و غیره، کمترین تبعات این افزایش مصرف خواهد بود لذا برای جلوگیری از این پیشامدها صرفه‌جویی در مصرف آب یک ضرورت است.

 وی همچنین برنامه های هفته صرفه جویی در مصرف آب را اعلام کرد و گفت در روزهای آغازین فصل تابستان و همزمان با شروع فصل گرما، صرفه‌جویی در مصرف آب اهمیت مضاعف پیدا می‌کند؛ از این رو از اول تیرماه به مدت یک هفته به عنوان "هفته صرفه‌جویی در مصرف آب" نامگذاری شده است.

 دکتر طاهری با گرامیداشت این ایام، اظهار داشت: در این هفته، فعالیت‌های فرهنگی در مصرف بهینه آب شرب و به منظور جلب توجه همگانی به اهمیت صیانت از این عنصر حیات بخش گسترش یافته و شرکت‌ آب و فاضلاب  استان و با توجه به یکپارچگی شرکت، برنامه‌های متنوعی را به اجرا می‌گذارد.

 وی اظهار امیدواری کرد: با همراهی مردم و رسانه‌های مکتوب و صداو سیما، هدف‌گذاری انجام شده برای توسعه فرهنگ مصرف بهینه آب محقق شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان در ادامه عنوان روزهای "هفته صرفه‌جویی در مصرف آب"را به این شرح اعلام کرد:

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱ ـ مدیریت مصرف آب و برق و خانواده

دو شنبه ۱۳۹۹/۴/۲ – مدیریت مصرف آب و برق، افکار عمومی و رسانه

سه شنبه ۱۳۹۹/۴/۳ ـ مدیریت مصرف آب و برق، صنعت، معدن، سازمان‌های عمومی و موسسات خصوصی و شرکت ها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۴ ـ مدیریت مصرف آب و برق، غذا، منابع طبیعی و حفظ محیط زیست

پنج شنبه ۱۳۹۹/۴/۵ ـ مدیریت مصرف آب و برق ، خدمات شهری و روستایی و جلب مشارکت‌های مردمی

جمعه ۱۳۹۹/۴/۶ـ مدیریت مصرف آب و برق و آموزه‌های دینی 

شنبه ۱۳۹۹/۴/۷ ـ مدیریت مصرف آب و انرژی، اقتصاد و حقوق شهروندی

وی در خاتمه با بیان این مطلب که بر اساس عنوان‌های تعیین شده برای هر روز، برنامه‌های گسترده‌ای برای اجرا در این هفته در شرکت آب و فاضلاب استان سمنان تدوین شده است، بیان داشت: در این هفته برنامه‌هایی شامل: برگزاری نشست هم اندیشی مدیرعامل و مدیران شرکت با اصحاب رسانه، هماهنگی با صدا و سیما جهت تهیه گزارش تصویری و رادیویی، تجلیل از مشترکین و خانواده‌های کم مصرف، نصب تجهیزات کاهنده مصرف در اماکن عمومی(امام زاده‌ها،مساجد،حسینیه‌ها، سالن‌های ورزشی و...)، تشویق مردم از طریق رسانه‌ها جهت جلوگیری از آلوده کردن حریم رودخانه‌ها و منابع آبی، هماهنگی با ائمه جمعه برای پرداختن به موضوع آب در نمازجمعه و نیز هماهنگی با ائمه جماعات مساجد برای تبیین موضوعات مربوط به آب و مصرف بهینه اجرا می‌شود

گفتنی است در این تور یکروزه خبرنگاران علاوه بر پیاده روی در تونل انتقال لوله ابرسانی در چشمه روزیه حاضر شدند و از نزدیک مسیر ابرسانی از چشمه روزیه و محل تصفیه خانه و ایستگاههای مختلف بازدید کردند و اقایان محمد حسین کاشی مدیر امور شرکت اب و فاضلاب شهرستان سمنان و کیان صادقی مدیر پروژه تونل چشمه روزیه توضیحات کاملی را از انتقال اب چشمه روزیه مطرح کردند و از ضرورت اختصاص بودجه برای حفظ و نگهداری تونل انتقال لوله اب و ایستگاههای فشار سخن گفتند

شایان ذکر است در این تور یکروزه خانم مرضیه لواف رئیس روابط عمومی و حسن حیدریان کارمند روابط عمومی و برخی دیگر از کارکنان این شرکت زحمات و تلاش های زیادی را متحمل شدند که قابل تقدیر می باشد.

۴۶

کد خبر 1401817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =