۰ نفر
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
نامه نمایندگان مجلس به رهبر انقلاب

ایسنا نوشت: یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نامه نمایندگان مجلس یازدهم خطاب به مقام معظم رهبری برای راهنمایی آن ها درمسیر پیگیری منویات و دغدغه های ایشان را قرائت کرد.

 متن این نامه که در جلسه علنی امروز مجلس توسط روح الله متفکر آزاد عضو هیات رییسه مجلس قرائت شد، به شرح زیر است:

«سلام علیکم

اهتمام و حساسیت حضرتعالی در زمینه الگوهای توسعه و پیشرفت بر کسی پوشیده نیست و همواره بر هویت اسلامی_ایرانی و عدالت انقلابی به عنوان ویژگی های لاینفک، پیشرفت مطلوب تاکید کرده اید. در طرف مقابل بسیاری اهداف جریان نفوذ نه از طریق جاسوسی های متعارف که با قالب کردن الگوهای توسعه وارداتی و لیبرال سرمایه داری محقق می شود، مشهد الرضا به عنوان قطب فرهنگی جهان اسلام و پایتخت معنوی ایران اسلامی یکی از کانون های چالش بین الگویی پیشرفته اسلام ایرانی و الگوهای توسعه ای منهای هویت و عدالت بوده است. اجرای دقیق و کامل دستورات صریح و مکتوب فروردین سال ۸۶ حضرتعالی خطاب به استاندار وقت می توانست طی ۱۳ سال گذشته از تضییع گسترده حقوق شرعی و قانونی جمعیت بزرگی از مجاوران حرم مطهر رضوی جلوگیری کند و مانع تاراج هویت معنوی بافت پیرامون حرم امام رضا (ع) و لطمه به اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی نظام شود.

شایان ذکر است که همین جریان خسارت ساز مصالح زیست محیطی پایتخت معنوی کشور را نیز علیرغم هشدارها و نهی صریح حضرتعالی مورد تهدید قرار داده است. متاسفانه در ماه های اخیر هم افزایی غافلانه یا متعمدانه برخی عناصر، مراکز و ایستادگی در برابر مصوبه قانونی شورای عالی شهرسازی و معماری کشور نور امیدی را که برای اصلاح برخی کج رفتاری های دو دهه گذشته روشن شده است، تهدید می کند، ایستادگی در برابر قانوندانان قانون شکن که به دنبال خم کردن قانون و افزایش اختیارات غیرقانونی خود و تداوم انفاذ الگوهای بی هویت توسعه و صیانت از منافع عده ای قلیل به ضرر عامه مردم و نفی هویت تمدنی مشهد الرضا هستند با تصریح مجدد منویات نورانی حضرتعالی تحکیم خواهد شد. ما نمایندگان مجلس یازدهم که اصلاح روندهای غلط و تقویت مبانی گفتمانی انقلاب اسلامی در سیاست گذاری و نظارت بر امور کشور را فلسفه وجودی این مجلس می دانیم، از حضرتعالی می خواهیم فرزندان خود را در پیگیری منویات و دغدغه هایتان در این امر و بازنگری در طرح بافت پیرامون حرم رضوی به منظور تقویت هویت اسلامی ایرانی پایتخت معنوی کشور و احقاق حقوق مجاوران و زائران ثامن الحجج و پیگیری تخلفات و جرم انگاری قانون گریزی های صورت گرفته راهنمایی و حمایت بفرمایید.»

بیانیه 202 نماینده مجلس درباره محدودیت‌های ایجاد شده برای شبکه‌های برون مرزی صدا و سیما

همچنین بنابر گزارش ایسنا، روح الله متفکر آزاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیانیه 202 نماینده مجلس درباره محدودیت‌های ایجاده شده برای شبکه‌های برون مرزی صدا و سیما را در پایان جلسه علنی امروز سه شنبه به شرح زیر قرائت کرد:

«در ماه‌ها و هفته های اخیر که تحولات بسیار مهم در حوزه‌های همسایگی، منطقه ای و بین المللی ضرورت حضور رسانه جمهوری اسلامی ایران را مضاعف ساخته است متاسفانه شبکه های برون مرزی صدا  و سیما که تریبون‌های رسمی کشور در خارج هستند دچار مشکلات جدی و محدودیت‌های ناشی از عدم تخصیص به موقع بودجه ارزی شدند. رسانه‌های برون مرزی کشورمان که در صف نخست رسانه‌های مقاومت قرار دارند و متناسب با پیام جهانی انقلاب اسلامی سال‌هاست در راستای مقابله با ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی و نیز معرفی ظرفیت‌ها و واقعیت‌های کشورمان و تبیین مواضع به حق جمهوری اسلامی فعالیت می کنند اخیراً  یک به یک در حال قطع شدن از ماهواره هستند. در هفته‌های اخیر انباشت بدهی ارزی و عدم اقدام عاجل نهادهای مسئول گریبان شبکه های الکوثر، سحر اردو، پرس تی وی، آی فیلم انگلیسی و رادیو دری برون مرزی را گرفته و موجب قطع پخش آنها در مناطق هدف شده است.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست داریم دولت محترم و دستگاه اصلی تخصیص بودجه ارزی به رسانه ملی یعنی سازمان برنامه و بودجه ضمن اقدام عاجل برای حل فوری این مشکل، پاسخی شایسته برای موارد زیر داشته باشد :

چرا بودجه ارزی رسانه های برون مرزی ظرف شش سال گذشته به یک سوم قبل کاهش یافته است؟

چرا به رغم ضرورت ‌های ناشی از گسترش اقتدار منطقه و جهانی جمهوری اسلامی توجهی به افزایش نیازهای زیرساختی و  بنیه برنامه سازی رسانه های برون مرزی نشده  و بلکه به جای حمایت موظف از آنها این رسانه‌ها در تنگنا نیز قرار گرفته اند؟

چرا بی توجهی به نیروی انسانی خاص و ویژه این معاونت باعث شده تعداد خبرنگاران فعال شبکه‌های برون مرزی ما در کشورهای مختلف به حدود یک چهارم در طول پنج سال گذشته افت کرده و نفس شبکه‌های خبری بین المللی کشور تنگ شود؟

به چه دلیل تخصیص و پرداخت بودجه ارزی صدا و سیما طبق گردش کار قانونی که باید از حداقل 5 ماه پیش انجام می‌شد تا کنون به تاخیر افتاده که تاثیر منفی مستقیم آن بر روی تبلیغات بین المللی جمهوری اسلامی مشهود است و علاوه بر آسیب حیثیتی به کشور فعالیت  های رسانه ای بین المللی رسمی کشور را فلج کرده است و لذا درخواست موکد و جدی ما از دولت محترم به شرح ذیل است :

تامین فوری نیاز شبکه های برون مرزی و رفع مشکلات بدهی های انباشته شده ارزی صدا و سیما به ویژه در حوزه برون مرزی

پیش بینی و تثبیت ردیف بودجه مناسب ارزی جداگانه برای شبکه های برون مرزی در بودجه صدا  وسیما و تخصیص فوری و به موقع آن

حمایت فوری و خاص بودجه ای از پروژه‌های به تأخیر افتاده و بر زمین مانده در حوزه رسانه های بین المللی جمهوری اسلامی به ویژه شبکه های فرانسوی روسی و ترکی

امضاء کنندگان این نامه معتقدند حمایت و پاسداری از رسانه هایی که به برکت خون شهدای انقلاب اسلامی پا گرفته اند وظیفه همگان بوده و هیچ مسئولی حق ندارد خاکریزهای دیپلماسی رسانه ای جمهوری اسلامی ایران را تسلیم دشمن کند.

ضمن آنکه خواستار آنیم که دولت محترم با قید فوریت از ادامه روند تضعیف فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی جلوگیری نماید، اعلام می کنیم در صورت ادامه بی توجهی به این مهم در مراحل بعدی از ابزارها و ظرفیت‌های قانونی خود برای پایان دادن به این روند استفاده خواهیم کرد.»

۲۷۲۱۵

کد خبر 1402542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =