۱۰۰۰ هکتار گلخانه با تسهیلات بانک کشاورزی در کشور اضافه شد

مدیرعامل بانک کشاورزی از اضافه شدن هزار هکتار گلخانه با تسهیلات بانک کشاورزی خبر داد و گفت: محدودیتی برای تسهیلات ماشین‌آلات کشاورزی نداریم.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : روح‌الله خدارحمی در جلسه پیگیری مشکلات کشاورزان و طرح‌های نیاز به تسهیلات بانک کشاورزی که با حضور رئیس مجمع نمایندگان و تعدادی از نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی و آیت‌اللهی‌موسوی معاون امورعمرانی استانداری کرمان برگزار شد اظهار داشت: در بانک کشاورزی توانستیم امکانات خوبی برای حمایت از بخش کشاورزی کشور فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه کشاورزان نقش خود را در تاب‌آوری اقتصاد کشور به‌خوبی ایفا کردند گفت: در تمام سال‌های اخیر که در معرض تحریم‌های ظالمانه دشمن بودیم کشاورزان خوب عمل کردند.

مدیرعامل بانک کشاورزی با عنوان اینکه مثبت شدن نرخ اقتصادی کشور مرهون زحمات کشاورزی است که در داخل کشور همکاری داشته‌اند و تامین غذای مردم را انجام دادند افزود: در بانک کشاورزی میزان خدمات اضافه شده است.

وی ادامه داد: در اجرای سیاست‌های دولت برای بهره‌برداری مناسب در سال‌های اخیر در زمینه کشت گلخانه‌ای حدود هزار هکتار به سطح گلخانه‌های کشور با تسهیلات بانک کشاورزی اضافه شده است.

خدارحمی با عنوان اینکه در استان کرمان ۴۰ هکتار به کشت گلخانه‌ای اضافه شده است افزود: در سال گذشته ۸۵۷ طرح در اشتغال روستایی در استان کرمان تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه کشاورزانی که تجهیزات و ماشین‌آلات کشاورزی نیاز داشته باشد با ۲۰ درصد سهم آورده مابقی را تسهیلات پرداخت می‌کنیم گفت: هیچ محدودیتی از این بابت وجود ندارد.

مدیرعامل بانک کشاورزی با اشاره به اینکه به جز منابع داخلی بانک کشاورزی با تامین منابع از سایر بانک‌ها نیز آماده همکاری با کشاورزان هستیم افزود: ۲۵ هزار و ۱۵۲ فقره بدهی کشاورزان در کشور تعیین تکلیف شده و حدود ۱۸۲ میلیارد تومان یارانه از این محل جبران خسارات کشاورزان شده است.

وی با بیان اینکه ۴۷۸ میلیارد تومان از بدهی کشاورزان در استان کرمان تعیین تکلیف شده است گفت: بانک کشاورزی بنایی بر اذیت کردن کشاورزان در وصول مطالبات معوقه ندارد و تا جایی که امکان دارد با کشاورزان همکاری کرده‌ایم.

خدارحمی با اشاره به پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش برای هر باغ یک‌دفعه پرداخت می‌شود و امکان دو دفعه پرداخت تسهیلات در این زمینه وجود ندارد افزود: قرار است‌ از سوی وزارت صنعت‌، معدن و تجارت ۲۰۰ میلیارد تومان برای صادرات محصولات کشاورزی تامین اعتبار شود که به کشاورزان برای صادرات اختصاص داده می‌شود.

وی با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات برای خرید ماشین‌آلات کشاورزی نداریم گفت: حتی تسهیلات برای خرید نوعی پهباد که برای سمپاشی در کشاورزی استفاده می‌شود هم در نظر گرفته شده و پرداخت می‌شود.

سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی معاون امورعمرانی استانداری کرمان در این جلسه با بیان اینکه استان کرمان استان کشاورزی است و بخش عمده‌ای از درآمد استان از کشاورزی تامین می‌شود اظهار داشت: تولید محصولات کشاورزی در تمام فصول سال کرمان را به قطب کشاورزی در کشور تبدیل کرده است.

مروجی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان نیز در این جلسه با عنوان اینکه ۱۳ کارخانه تولید رب گوجه در جنوب استان کرمان داریم اظهار داشت: سال گذشته این کارخانه‌داران حدود ۴۰ میلیارد تومان به کشاورزان بابت خرید گوجه فرنگی بدهکار شدند و بدهی امسال نیز اضافه شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان با بیان اینکه درخواست داریم مبلغ ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به این صنایع تبدیلی اختصاص داده شود گفت: بیش از ۱۰۰ مجوز احداث صنایع تبدیلی در جنوب استان کرمان داده شده است که نیازمند تسهیلات هستند.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1404024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =