مسئولان باوری نسبت به محوری بودن حرم‌های مطهر در شیراز ندارند

دبیر جامعه روحانیت شیراز گفت: به نظر می‌رسد دستگاه‌های فرهنگی استان مانند بخش فرهنگی شهرداری، ارشاد و سازمان تبلیغات از شرایط پیش آمده به دلیل کرونا استفاده کرده و بر این موج برای عدم انجام مسئولیت خود سوار شدند.

به گزارش خبرآنلاین از شیراز: حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین طاهری با اشاره به بزرگداشت حضرت احمدبن‌موسی(ع) و دهه کرامت اظهارداشت: امسال به طور کلی مناسبت‌های مختلف و برگزاری آن تحت تاثیر بیماری کرونا قرار گرفته است این موضوع به ویژه  در مناسبت‌های مختلف که نیروها و هیئات مذهبی برگزار می‌کردند نیز دیده می‌شود. 

وی با بیان اینکه با وجود جوسازی‌ها علیه نیروهای مذهبی، مساجد، هیئات و بقاع متبرکه وجود داشت اما بیشترین همکاری را این نهاد با ستاد کرونا داشتند، گفت: این اقشار بیش از همه اقشار همکاری دارند اگر در مناسبتی مانند بزرگداشت احمدبن‌موسی(ع) مانند سال‌های قبل شاهد برنامه‌های مردمی نیستیم به دلیل همین مسئله است. 

دبیر جامعه روحانیت شیراز با بیان اینکه البته این موضوع به معنای سلب مسئولیت از دستگاه‌های فرهنگی نیست، افزود: به نظر می‌رسد دستگاه‌های فرهنگی استان مانند بخش فرهنگی شهرداری، ارشاد و سازمان تبلیغات از شرایط پیش آمده به دلیل کرونا استفاده کرده و بر این موج برای عدم انجام مسئولیت خود سوار شدند. 

طاهری با بیان اینکه بدون تعارف متولیان فرهنگ استان از زیر بار مسئولیت در گرامیداشت دهه کرامت و بزرگداشت احمدبن‌موسی(ع) شانه خالی کردند، که به هیچ وجه هم پذیرفته نیست، بیان کرد: شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت است علاوه بر آن یک روز در دهه کرامت به بزرگداشت احمدبن‌موسی(ع) و یک روز هم به بزرگداشت امامزادگان اختصاص یافته و انتظار این بود که این موضوع در سطح شهر بروز و نمود داشته باشد. 

وی با بیان اینکه واقعیت این است که آنچه که باید انجام می‌شد انجام نگرفته است، تصریح کرد: در میان مسئولان استان باوری نسبت به نقطه ثقل بودن همه فعالیت‌ها پیرامون حرم‌های مطهر وجود ندارد. 

دبیر جامعه روحانیت شیراز با بیان اینکه رهبری فرمودند حرم‌های مطهر نقطه ثقل تمام فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: با وجود ظرفیت عظیمی که در این بخش است، هنوز این فرمایش رهبری مورد باور مسئولان نیست. 

طاهری اظهار داشت: اگر همه هم و غم مسئولان استان این بشود که نقطه ثقل تمام اتفاقات فرهنگی و سیاسی حرم‌های مطهر باشد، برکت زنده کردن این حرم‌ها سبب می‌شود قفل بسیاری از مشکلات شهر و استان باز بشود اما متاسفانه هنوز مسئولان ما باور ندارند. 

وی با بیان اینکه بسیاری از مسئولان استان مذهبی و انقلابی هستند اما باور ندارند که هر آنچه داریم از اهل بیت است، گفت: هر چه بیشتر به اهل بیت رو بیاوریم و آنچه را مرتبط با اهل بیت است، پررنگ‌تر کنیم آثار معنوی و مادی بیشتری برای استان دارد. 

دبیر جامعه روحانیت شیراز با بیان اینکه نام اهل بیت و احترام به اهل بیت است که سبب می‌شود بیش از یک میلیون بسته معیشتی در همین شیراز تهیه و میان نیازمندان توزیع شود، گفت: مسئولان استان و مسئولان مرتبط همه هم و غمشان را روی این بگذارند تا هم مردم احساس آرامش کنند و هم کارها پیش برود و گروه مشکلات باز شود. 

طاهری با انتقاد از اینکه مسئولان حرم‌های مطهر را یکی از کارهای استان می‌دانند، گفت: اینجا اصل است، اگر به اصل برسیم و پلیدی‌ها را از اطرافش بزدائیم، استان فارس نیز پیشرفت می‌کند. 

وی تصریح کرد: یکی از راه‌های پیشرفت استان بسط و گسترش گردشگری زیارتی است  که می‌تواند بودجه کلانی را برای استان جذب و ایجاد اشتغال کند، برای توسعه گردشگری زیارتی مهم‌ترین مرکز همین حرم‌ها است؛ به این موضوع تاکنون توجه جدی نشده است.

48

کد خبر 1404367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =