تولید ۱۱/۶ هزار تن روغن زیتون در سال ۹۸

مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی‌ گفت: در سال ۹۸ روغن زیتون به میزان ۱۱/۶ هزار تن تولید شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از البرز مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سیاست معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی افزایش کمی تولید روغن، بالا بردن کیفیت آن و رساندن روغن زیتون به دست مصرف کننده با قیمت مناسب است، افزود: سرانه مصرف روغن زیتون در دنیا ۵۰۰ گرم است در صورتی که در کشور ما به ۲۰۰ گرم هم نمی رسد، هرچند در دو سال اخیر این میزان افزایش پیدا کرده است. 
سال گذشته بیش از ۱۱ هزار و ۶۰۰ تن روغن زیتون تولید شده است و همین افزایش تولید باعث شده کاهش واردات را داشته باشیم و تلاش خواهیم کرد به سمتی برویم که تمام نیازهای داخل را بتوانیم تأمین کنیم. 

سید رحمت الله پریچهر افزود: تولید روغن زیتون در دنیا از ۳/۳ دهم هم فراتر رفته است که بخش عمده ای از آن در اروپا تولید میشود. اسپانیا، ایتالیا و یونان بزرگترین تولیدکنندگان زیتون در دنیا هستند. ایران نیز دوازدهمین تولیدکننده زیتون است. تولید زیتون در کشور اقتصادی است؛ به دلیل اینکه زیتون دورریز ندارد و حتی از برگ و چوب آن هم می توان استفاده کرد. 

وی با اشاره به اینکه افزایش تولید روغن زیتون در سال جهش تولید مورد تأکید وزیر جهاد کشاورزی قرار دارد، گفت: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری سال جهش تولید نام گرفته و از طرفی دیگر تحریم های ظالمانه بحث امنیت غذایی را بیش از پیش مهم کرده است، به همین دلیل توجه به بحث امنیت غذایی و کاهش واردات، بسیار ضرورت دارد و افزایش تولید روغن زیتون با توجه به نیاز کشور به وارد کردن این محصول، بسیار اهمیت دارد. 

پریچهر اضافه کرد: سال گذشته حدود ۱۱ هزار و ۶۰۰ تن تولید داشتیم که با توجه به نیاز کشور، بسیار اندک است، چرا که بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن روغن به کشور وارد میشود که این روغن استحصال با هگزان بوده و برای سلامتی مضر است. از سوی دیگر، هر ایرانی سالانه ۱۸ کیلوگرم روغن استفاده می کند که بخش عمده آن از خارج وارد می شود، بنابراین باید تلاش کنیم وابستگی 
به این محصول را کم کنیم. برای این کار به همکاری تولیدکنندگان و صاحبان صنایع نیز نیازمند هستیم. 

وی با تأکید بر کشاورزی قراردادی و توسعه باغات متراکم، گفت: در تمام دنیا ۹۰ درصد زیتون به روغن زیتون تبدیل شده و ۱۰ درصد آن کنسرو میشود، اما در کشور ما برعکس است و تا یکی، دو سال اخیر ۷۰ درصد کنسرو و ۳۰درصد به روغن زیتون تبدیل می شد که با کمک صاحبان صنایع توانستیم آن را به ۵۰ درصد برسانیم. به همین دلیل، از تولیدکنندگان بزرگ روغن زیتون می خواهیم با این باغداران قرارداد بسته و محصولشان را از قبل خریداری کنند که باغداران هم مجبور نشوند محصول خود را به صورت سبدی به فروش برسانند. برای مثال، امسال شاهد بودیم بخش زیادی از کنسروها به دلیل کاهش مسافرت به شمال کشور روی دست تولیدکنندگان زیتون کنسروی مانده است و آنها درخواست دارند فکری برای صادرات محصولشان کنیم. 

مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: به دلیل اهمیت و افزایش قیمت روغن زیتون، تخلف در این صنعت زیاد است، بنابراین تلاش زیادی شده تا استانداردهای آن منطبق بر استاندارد های بین المللی باشد، اما به دلیل قیمت بالا بخشی از افراد همیشه از این موضوع سوء استفاده میکنند و روغن هایی بی کیفیت تولید یا وارد می کنند. برای مثال، روغن تفاله که واردات آن نیز ممنوع 
است، با همان نام در فروشگاهها به فروش میرسد. 

پریچهر با اشاره به لزوم همکاری کارخانه ها برای بررسی کیفیت روغن زیتون، گفت: اطلاعات ما در رابطه با نحوه تولید و میزان کیفیت روغن های تولیدی کم است که باید وزارت بهداشت و سازمان استاندارد نیز توجهی ویژه به این موضوع داشته باشند تا ما بدانیم چه مقدار از روغن هایی که تولید می شود ویرجین، اکسترا ویرجین و اردینری است؛ یعنی از نظر خواص فیزیک و شیمیایی آنها اطلاعات کافی داریم، بنابراین در این زمینه باید اطلاعات را به روز کنیم و از تمام کارخانه ها محصولی داشته باشیم که برای معرفی آن در دنیا هم به کار ببریم. 

وی با بیان اینکه افزایش سرانه مصرف روغن زیتون از دیگر برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است، ادامه داد: با توجه به اینکه روغن زیتون برای سلامتی و درمان انواع بیماریها مفید است، اما قیمت روغن زیتون در کشور ما ۱۰ برابر سایر روغن هاست و مردم به دلیل وضعیت بد اقتصادی توان خرید این محصول را ندارند و این موضوع برای ما نیز رضایت بخش نیست، بنابراین باید با کاهش هزینه تولید کاری کنیم تا تمام اقشار بتوانند از این محصول استفاده کنند. 

مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی افزود: در رابطه با کیفیت روغن زیتون دو مورد بسیار مهم است؛ اولین موضوع آزمون شیمی با محوریت سازمان ملی استاندارد است که از نظر شیمی نمونه برداری شده و کیفیت آن سنجیده می شود و دومین مورد که در سال های اخیر جایگاهی ویژه در دنیا پیدا کرده، ارزیابی حسی است که در کشور ما نیز آزمایشگاه رودبار جزو ۱۲۰ آزمایشگاه برتر در دنیاست و توانسته گواهی بین المللی دریافت کند و اکنون به عنوان آزمایشگاه مرجع در کشور مطرح است.وی با اشاره به اهمیت تولید روغن بکر و فرابکر در کشور، گفت: بنابر دلایل مختلف، بخشی از روغن زیتون های تولید شده در کشور روغن بکر معمولی با اسیدیته ۳/۳ دهم است که باید تلاش کنیم با رعایت استانداردهای مربوط به این بخش، ظروف نگهداری، زمان برداشت محصول و... کیفیت روغن ها را افزایش دهیم تا روغن هایی که تولید و عرضه می شود، با کیفیت باشد.

پریچهر در پایان گفت: برنامه ما برای سالهای ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۴ این است که تولید روغن زیتون را به ۲۷ هزار تن برسانیم و این موضوع جز با همکاری تولیدکنندگان و صاحبان صنایع محقق نخواهد شد. در رابطه با صادرات نیز باید گفت هنوز صحبت در این زمینه زود است چرا که ما باید تولید داخل را تأمین کنیم و پس از آن به فکر صادرات باشیم.

46

کد خبر 1404936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =