۴۰ درصد از تصادفات فوتی در قم مربوط به عابران پیاده است

رئیس پلیس راهنمایی رانندگی استان قم گفت: ۴۰ درصد از تصادفات فوتی در قم در سه ماه نخست سال جاری مربوط به عابران پیاده است، ازاین‌رو باید فرهنگ‌سازی به سمت‌وسوی استفاده از پل عابر پیاده و خط سفید برود.

به گزارش خبرآنلاین از قم :  سرهنگ غلامرضا صدفی  با اشاره به اجرای طرح خط سفید به احترام زندگی در قم اظهار داشت: در حال حاضر در ۲۴ تقاطع و میادین مهم شهر شاهد نصب بنرهای ایست به احترام زندگی با محوریت خط سفید ویژه عابران پیاده هستیم.

رئیس پلیس راهنمایی رانندگی استان قم ضمن تقدیر و تشکر از سازمان ترافیک شهرداری قم، جهت همکاری و اجرای این طرح بیان کرد: امیدواریم بتوانیم ازنظر فرهنگی نیز اقدامات مهم و مؤثری برای رانندگان انجام دهیم و در اجرای این اقدام فرهنگی، شهروندان را ملزم کنیم پشت خط ایست متوقف شوند.

وی عنوان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی با همکاری سازمان ترافیک شهرداری قم با نصب این بنرها قصد دارد حریم عابران پیاده حفظ شود و سلامت آن‌ها برای عبور از معابر خط‌کشی شده، به حداکثر برسد.

صدفی خاطرنشان کرد:درصورتی‌که نیاز به خط‌کشی‌های جدید و یا ترمیم خط‌کشی‌های قدیمی باشد پلیس راهور همکاری کاملی با شهرداری انجام می‌دهد.

وی گفت: ۴۰ درصد از تصادفات فوتی در قم در سه ماه نخست سال جاری مربوط به عابرین پیاده است، ازاین‌رو باید فرهنگ‌سازی به سمت‌وسوی استفاده از پل عابر پیاده و خط سفید و نقاط خط‌کشی شده برود.

48

کد خبر 1405158

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =