اعتراف خبرگزاری آلمان: امکان تعیین شرایط جدید علیه ایران وجود ندارد

ایرنا نوشت: خبرگزاری د. پ. آ. آلمان با اشاره به نشست شب گذشته شورای امنیت گزارش داد که کشورهای امضاکننده برجام براساس مفاد قعطنامه ۲۲۳۱ استدلال می‌کنند که اکنون امکانی برای تعیین شرایط جدید علیه ایران وجود ندارد.

خبرگزاری د. پ. آ. آلمان امروز (چهارشنبه) نوشت: جامعه بین المللی با ایران چگونه برخورد می کند؟ ایالات متحده تلاش می کند تا  شورای امنیت سازمان ملل تحریم تسلیحاتی را که در ماه اکتبر (اوایل مهر) به طور نامحدود منقضی می شود تمدید کند.

«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا شب گذشته در شورای امنیت سازمان ملل درباره تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی علیه ایران صحبت کرد و مدعی شد که ایران یک دموکراسی مسئول نیست و باید همچنان پاسخگو باشد.

به نوشته خبرگزاری آلمان، سالها است که اختلافات در مورد برنامه هسته ای ایران وجود داشت اما در توافقی که با مذاکراتی طولانی به دست آمد، این کشور اجازه کنترل بیشتر بر فعالیت های خود را در ازای برداشته شدن تحریم های اقتصادی بین المللی را داد. سازمان ملل این توافق را پذیرفته و در حمایت از آن قطعنامه ۲۲۳۱ را صادر کرده است.

با این وجود، ایالات متحده آمریکا در ۲۰۱۸میلادی از این توافق خارج شد و اکنون می کوشد مانع برداشته شدن تحریم های تسلیحاتی ایران بر اساس این توافق شود. بنابراین کشورهای دیگر استدلال می کنند که اکنون آنها حق تصمیم گیری برای طراحی شرایط جدید علیه ایران را ندارند.

ایالات متحده ادعا می کند از آنجا که مذاکره کننده اصلی توافق بوده می تواند خواهان بازگرداندن همه تحریم های پیش از آن علیه ایران باشد و در این راستا به طور یکجانبه تحریم هایی را علیه تهران وضع کرده است.

311312

کد خبر 1405396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =