افزایش ۷ درصدی مصرف آب بدلیل کرونا در آذربایجان‌غربی

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی از افزایش ۷ درصدی مصرف آب در استان بدلیل شیوع کرونا خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین از آذربایجان غربی: علیرضا رضوی در جمع خبرنگاران گفت: شیوع بیماری کرونا مصرف در بین مشترکان استان را ۷ درصد افزایش داده است.

وی افزود:  هم‌اکنون همه جمعیت شهری ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان آذربایجان‌غربی تحت پوشش آب آشامیدنی سالم هستند و برای تامین آب مورد نیاز آنها ۶۶۲ هزار فقره انشعاب نصب و ۷۵۰ کیلومتر خط انتقال احداث شده است.

وی ادامه داد: همچنین ۹۷۶هزار نفر از جمعیت روستایی استان که ۸۶ درصد روستاییان استان را شامل می‌شود، تحت پوشش هستند که برای آنها ۲۹۲هزار انشعاب نصب و ۷۰۰۰ کیلومتر شبکه توزیع و ۵۰۰۰ کیلومتر خط انتقال احداث شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی اظهارکرد: هم‌اکنون برای تامین آب استان، ۲۵۳ حلقه چاه حفر شده که ۲۰۹ حلقه در مدار هستند ضمن اینکه ۱۴ واحد تصفیه‌خانه نیز در استان فعالیت دارند و در مجموع ظرفیت تولید آب آشامیدنی سالم در استان۱۱۵۱۰ لیتر در ثانیه است.

رضوی خاطرنشان کرد: برای جمعیت شهری ۵۱ درصد آب مورد نیاز از آب زیرزمینی و ۴۹ درصد از محل آب‌های سطحی و برای جمعیت روستایی ۹ درصد از طریق چاه‌ها و آب‌های زیرزمینی و یک درصد از آب‌های  سطحی تامین می‌شود.

وی اضافه کرد: دو روستای سلیم‌بیگ و راژان به دلیل موقعیت‌های خاص اجتماعی و استراتژیک خود و در نتیجه بالا رفتن مصرف آب قطعا با کمبود آب مواجه خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی افزود: ۴۱۴ روستای بالای ۲۰ خانوار غیر تحت پوشش در سطح استان  به زودی با ارتقای تجهیزات به شبکه های تحت پوشش شرکت آبفای استان وارد می شوند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در خاتمه گفت : میانگین مصرف آب در استان ۲۳۰ لیتر در روز است در حالی که یک فرد در کشوری مثل ژاپن ۵۰ لیتر مصرف می کند و این آمار نشان از مصرف بالای آب در کشور ما دارد.

48

کد خبر 1405490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =