زدن ماسک از ۱۵ تیرماه در سراسر کشور اجباری شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: زدن ماسک از ۱۵ تیرماه در سراسر کشور اجباری شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری،  دکتر مجید شیرانی افزود: از فردا در استان تیم های ویژه بازرسی کرونا برقرار خواهند شد و نسبت به نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در تمامی صنوف، مراکز ارائه خدمات عمومی ، ادارات و ... سخت گیرانه عمل خواهند کرد.
وی تصریح کرد: در موارد شدت بالای تخلف، نسبت به تعطیلی محل و در موارد قابل اصلاح تا یکی دو بار تذکر و در نهایت نسبت به تعطیلی محل اقدام خواهد شد.
وی با بیان اینکه، از ۱۵ تیرماه جاری زدن ماسک در سراسر کشور اجباری شد خاطر نشان کرد: در استان پویش استفاده همگانی از ماسک زودتر آغاز شده است.
دکتر شیرانی افزود: در کلیه ادارات و مکان های ارائه خدمات عمومی، به کسانی که از ماسک استفاده نکرده اند، خدمت ارائه نخواهد شد.
به گفته وی، متصدیان صنوف و مدیران ادارات مسئول حسن اجرای پروتکل های بهداشتی و استفاده همگانی از ماسک هستند.
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد: مردم استان کماکان در اجرای پروتکل های بهداشتی پیشگام بوده و کمک نمایند فاز دوم بیماری در روزهای آتی را به سلامت طی کرده و یکی دو هفته آینده کاهش موارد ابتلا در استان را شاهد باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری در تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان در سیزدهمین روز تیرماه سال ۹۹ اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته قریب به ۳۴۰ نفر با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته اند و ۲۰ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.
دکتر شیرانی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۸ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.
به گفتخ وی، هم اکنون ۸۰ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۵۸ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.
وی با ابراز تاسف از اینکه، طی ۲۴ساعت گذشته، یکی دیگر از مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داد افزود: مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۵۱ نفر رسید.
دکتر شیرانی گفت: هم اکنون ۱۵ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

46

کد خبر 1406274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =