سه حادثه تروریستی نوروزی در سنندج، منجر به صدور بیانیه ای از صدور مجمع نمایندگان کرد و تاکید نایب رئیس مجلس به پیگیری این حوادث از سوی مسئولان امنیتی شد.

به گزارش خبرآنلاین، مجمع نمایندگان استان کردستان حملات تروریستی به کردستان که در آن 4 نفر از نیروهای انتظامی به شهادت رسیدند را به مقام معظم رهبری و خانواده این شهدا تسلیت گفتند. ای مجمع با محکوم کردن این حادثه تروریستی از مسئولان سیاسی و امنیتی و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و وزیر کشور خواستار شناسایی عوامل ترور را شدند.

اقبال محمدی نماینده مریوان نیز در تذکری، از وزیر کشور خواست تا عوامل این ترورها را شناسایی و با آنها برخورد سریع داشته باشند. رییس مجمع نمایندگان کردستان مجلس از مسئولان نظامی و استانی پیگیری حادثه تروریستی در این استان را خواستار شد.

محمدحسن ابوترابی​فرد نایب رئیس مجلس در غیاب لاریجانی در واکنش به این تذکر گفت: به مسئولان امنیتی توصیه می​کنم که به جد پیگیر این مسائل باشند و نتایج ؟آن را برای ایجاد آرامش در کردستان اعلام کنند.

در همین حال پرویز سروری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از ایجاد کمیته ویژه بررسی اتفاقات مریوان و انتخاب اعضای آن خبر داد که امروز یا فردا به سنندج و کردستان اعزام می​شوند.

وی افزود: پس از تکمیل گزارش از سوی اعضای کمیته ویژه بررسی اتفاقات مریوان، جلسات مشترکی با حضور نمایندگان مجلس و مسئولان اطلاعاتی و امنیتی برگزار خواهیم کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی همچنین خواستار پیگیری هر چه سریعتر حوادث مریوان شد و گفت: مجلس از نیروهای انتظامی و امنیتی می خواهد تا به طور قاطع با عوامل این حادثه برخورد کند و برای مقابله با محاربان اقدامات مناسبی را چاره اندیشی کند.

/111

کد خبر 140633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =