افزایش تعداد بیماران کرونایی در استان چهارمحال وبختیاری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: طی ۲۴ساعت گذشته تعداد ۳۰۰نفر مشکوک کرونا به مراکز درمانی مراجعه داشته اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری،  دکتر شیرانی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار جدید بیماری کرونا در استان در چهاردهمین روز تیرماه سال ۹۹ را به شرح زیر عنوان کرد:

 طی ۲۴ ساعت گذشته قریب به ۳۰۰ نفر با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته اند و ۲۸ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.

طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۹ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹  که در  مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

 هم اکنون ۸۵ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۵۷ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

  متاسفانه طی ۲۴ساعت گذشته، با ۱ مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۵۲ نفر رسید.

 هم اکنون ۱۴ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

 از مشکلات بزرگ در مسیر کنترل بیماری کووید ۱۹، عدم توجه برخی از صنوف به رعایت پروتکل های بهداشتی است.

 ۱۰۳ پروتکل بهداشتی برای اصناف و ادارات از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده است که حداقل انتظار سیستم بهداشت و درمان، رعایت این پروتکل ها و نظارت جدی سرصنف ها و مدیران مربوطه بر اجرای موازین بهداشتی است.
  
 جلسه آموزشی توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار و آموزش مسائل مهم مربوط به اجرای پروتکل های به بازرسین کرونا ارائه شد.

  از امروز عصر و فردا در استان تیم های ویژه بازرسی کرونا برقرار خواهند شد و نسبت به نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در تمامی صنوف، مراکز ارائه خدمات عمومی ، ادارات و ... سخت گیرانه عمل خواهند کرد .

  عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مدت ماندگاری کرونا ویروس و احتمال شیوع آن را افزایش می دهد.

  مسئولین ارگان های حاکمیتی، وظیفه صیانت از افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت و با عدم توجه عده ای قلیل از مردم به پروتکل های بهداشتی سلامتشان به خطر می افتد را بر عهده دارند.
 با متصدیان صنوفی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند برخورد و اگر لازم باشد با محدودیت و ممنوعیت برای اشتغالشان ملزم به رعایت موازین بهداشتی می شوند.

48

کد خبر 1406495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =