رمزگشایی از «اسرار عمارت تابان» در کتاب‌فروشی‌ها/ جدیدترین رمان شیوا مقانلو منتشر شد

رمان «اسرار عمارت تابان»، نوشته‌ شیوا مقانلو، توسط نشر نیماژ منتشر و به بازار کتاب عرضه شد.

به‌گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رمان معمایی و ماجرایی  «اسرار عمارت تابان»، جدیدترین اثر شیوا مقانلو، نویسنده و مترجم، از امروز (یکشنبه ۱۵ تیر) روی پیشخوان کتاب‌فروشی‌ها قرار گرفت.

این رمان، مخاطبش را به سفری رازآلود می‌برد که در آن باز شدن هر گره، گرهی جدید به‌دنبال دارد و هیچ‌کس و هیچ‌چیز، آن‌چه می‌نماید نیست.

داستان این رمان درباره خانم دکتر تابان رودکی، باستان‌شناسی جدی و خوش‌نام است که به دعوت استاد قدیمیش، دکتر نادران و در کنار محقق جوانی به نام آیدین، عازم کاوشی محرمانه در قلعه‌ بلقیس در خراسان شمالی می‌شود. این تیم کوچک در عمارتی اربابی و خلوت به نگهبانی پیرمردی لال و مرموز اقامت می‌کند. با رخ دادن حوادثی عجیب و خطرناک، پای قاچاقچیان و  پلیس هم به این کاوش باز می‌شود و ناگهان تابان خود را در دل ماجرایی می‌بیند که یک سرش به قرن هفتم و شب حمله‌ مغول به این منطقه می‌رسد و یک سرش به ماجرای خان و رعیتی در نیم قرن پیش. عشق، نقطه‌ اتصال تمام این ماجراهاست و پایان غیرقابل انتظار.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «همیشه بار دومی که آدم‌ها چشم تو چشم می‌شن، هیچکدومشون دیگه آدم قبلی نیستن. جایگاه و تجربه و عقل و شیوه‌ی رفتار و نگاهشون به زندگی عوض شده.»

«اسرار عمارت تابان»، ۳۵۲ صفحه است که در قطع رقعی و با جلد شومیز و کاغذ سبک و با قیمت ۵۹۰۰۰ تومان روانه‌ بازار کتاب شده است. شمارگان این کتاب ۱۱۰۰ نسخه است.

۵۷۵۷

کد خبر 1406852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =