کرونا در استان چهارمحال و بختیاری همچنان قربانی می گیرد

متاسفانه طی ۲۴ساعت گذشته، با ۲ مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۵۸ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری،  دکتر شیرانی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار جدید بیماری کرونا در استان در هفدهمین روز تیرماه سال ۹۹ را به شرح زیر عنوان کرد:

 طی ۲۴ ساعت گذشته  ۲۲۵ نفر با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته اند و ۲۳ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.

طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۱۱ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در  مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

 هم اکنون ۷۵ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۵۳ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

 متاسفانه طی ۲۴ساعت گذشته، با ۲ مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۵۸ نفر رسید.

 هم اکنون ۱۶ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

  متاسفانه یکی از فوتی های ناشی از ابتلا به بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته از پرسنل شریف و خدوم دانشگاه علوم پزشکی بود که ضمن تسلیت به خانواده داغدار این عزیز، این ضایعه را به خانواده بزرگ  دانشگاه علوم پزشکی نیز تسلیت عرض می نمائیم.

   ضمن تقدیر از توجه مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک بعنوان موثر و ساده ترین راه پیشگیری از سرایت کروناویروس، امیدوار هستیم با تداوم این همراهی ها شاهد روند به کاهش موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ طی روزهای آتی باشیم.
 امیدواریم با توجه به افزایش تعداد موارد ابتلا به بیماری کرونا طی هفته های اخیر عده قلیلی که تاکنون به پویش های متعدد همراهی در اجرای پروتکل های بهداشتی برای کنترل شیوع بیماری کرونا نپیوسته اند به این پویش ها بپیوندند.

   بدون شک افزایش تعداد موارد سرپایی مبتلا به کرونا، تعداد موارد بستری و به دنبال آن افزایش تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری را در پی خواهد داشت.

   علاوه بر خطرات جدی کرونا برای بیماران زمینه ای، هستند بیماران جوانی که بدون ابتلا به هیچ بیماری زمینه ای جان خود را در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از دست می دهند.

48

کد خبر 1407599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =