بین ایران و چین قراردادی برای واگذاری زمین و بندر بسته شده است؟

سخنگوی دولت گفت: تقسیم بندی غرب و شرق در سیاست خارجی ما جایگاهی ندارد، جمهوری اسلامی اساسا در این زمینه خود را محدود نمی‌کند و آماده همکاری با همه کشورهاست و محدودیت ما در این زمینه محدود به رژیم صهیونیستی و تحریم‌گران است.

به گزارش خبرآنلاین، سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره قرارداد ۲۵ ساله با دولت چین، گفت: در این زمینه هیچ چیز محرمانه و مخفیانه‌ای وجود ندارد و در سفر گذشته وزیر امور خارجه به چین هم مطرح شده بود و در دیدار رییس جمهوری این کشور با رهبری نیز این موضوع طرح شده بود و هر زمان که توافقی در این زمینه به دست آید، همان زمان هم اعلام می‌شود. 

>>> بیشتر بخوانید؛

>>> پاسخ ربیعی به ادعای رژیم صهیونیستی درباره حادثه نیروگاه نطنز

>>> فعالیت مشاغل گروه ۳ و ۴ در کدام شهرها ممنوع شد؟ /هشدار جدی به پاساژها و مراکز خرید

علی ربیعی با بیان اینکه اساساً تقسیم بندی غرب و شرق در سیاست خارجی ما جایگاهی ندارد، گفت: جمهوری اسلامی اساسا در این زمینه خود را محدود نمی‌کند و آماده همکاری با همه کشورهاست و محدودیت ما در این زمینه محدود به رژیم صهیونیستی و تحریم‌گران است.

وی افزود: حاضریم با هر کشوری که حاضر به مشارکت بلندمدت و در راستای اعتماد متقابل هستند این تجربه را تکرار و تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته‌ایم.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1407601

برچسب‌ها