پلیس: به احتمال زیاد محدودیت‌ها باز می‌گردد

میزان نوشت: رییس پلیس اماکن عمومی پایتخت گفت: از آنجایی که میزان مرگ و میر ویروس کرونا افزاش یافته است، احتمال بازگشت محدودیت‌ها وجود دارد.

روز گذشته، ۲۰۰ نفر بر اثر ویروس کرونا در کشور جان خود را از دست دادند، این در حالی است که حتی در روزهای اولیه شیوع ویروس در کشور، آمار جانباختگان از ۱۵۸ نفر تجاوز نکرده بود.

به نظر می‌رسد شروع مجدد فعالیت‌های شغلی و بازگشایی اماکن عمومی بسیاری مانند مراکز فرهنگی، ورزشگاه ها، استخرها، سینماها، تالارها و مراکز خرید بر افزایش همه گیری ویروس، تاثیر گذار بوده است.

به گفته رییس پلیس اماکن عمومی پایتخت، ممکن است مجددا درباره تعطیلی مراکز تجمعی تصمیماتی گرفته شود.

سرهنگ نادر مرادی در گفت‌وگو با میزان گفت: در حال حاضر تمامی امکان تجمعی اجازه فعالیت با ۵۰ درصد ظرفیت خود را دارند، اما از آنجایی که شب گذشته، بیشترین میزان فوتی‌ها در بیست و چهار ساعت گذشته را تجربه کردیم، به همین دلیل ممکن است مجددا محدودیت‌ها برای کنترل بیشتر بیماری بازگردند.

وی افزود: تذکرات لازم مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مردم و مسئولین این مراکز داده شده است. همچنین نظارت به صورت دائمی انجام می‌شود، اما شمار مبتلایان افزایش یافته است.

رییس پلیس اماکن عمومی پایتخت اظهار کرد: بنابراین در جلسه آتی ستاد ملی مبارزه با کرونا قطعا در این باره تصمیماتی گرفته خواهد شد و منتظر ابلاغ این ستاد هستیم.

وی ادامه داد: به نظر من به احتمال زیاد دوباره مراکز تجمعی تعطیل خواهند شد و محدودیت‌ها باز می‌گردند.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، تاکنون ۲۴۵ هزار و ۶۸۸ نفر مبتلا و ۱۱ هزار و ۹۳۱ نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1407880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =