آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۱۲ میلیون تن گذشت

با تداوم همه گیری ویروس کرونا در دنیا شمار مبتلایان به این ویروس حالا از مرز 12 میلیون تن عبور کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، تا کنون 12,055,240 تن مبتلا و 548,995 تن بر اثر بیماری کووید19 جان باخته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

به گزارش بی بی سی، سرانجام ترامپ به وعده خود عمل کرد و در بحبوحه افزایش ابتلا و مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا او آمریکا را به طور رسمی از سازمان جهانی بهداشت خارج کرد. با این حال روند جدایی آمریکا از این نهاد سازمان ملل متحد دست کم یک سال طول خواهد کشید. این اقدام در حالی صورت می گیرد که  مقامات ایالتی آمریکا اعلام کردند که ظرفیت حداقل ۵۶ واحد مراقبت‌های ویژه در روز سه‌شنبه در بیمارستان های فلوریدا تکمیل شده است. طبق اعلام آژانس مدیریت مراقبت‌های بهداشتی این ایالت، ۳۵ بیمارستان دیگر نیز تنها ۱۰ درصد یا کمتر از آن ظرفیت خالی برای واحدهای ICU خود دارند. به گزارش سی ان ان، ایالت جورجیا نیز با افزایش شمار مبتلایان جدید کرونا به نهمین ایالت آمریکا تبدیل شده که شمار مبتلایان آن از مرز ۱۰۰ هزار نفر عبور کرده است. در کالیفرنیا شمار مبتلایان جدید همچنان بالا و رو به افزایش بوده و نرخ مثبت شدن تست های کرونا در لس آنجلس افزایش بیش از دو درصدی داشته است.

از آنجایی که نزدیک به ۳ میلیون مورد ابتلا به کروناویروس تایید شده در ایالات متحده گزارش شده، نیاز به تست‌گیری افزایش یافته است. این امر باعث شده که مقامات فدرال مکان‌های جدید آزمایش را در فلوریدا، لوئیزیانا و تگزاس راه‌اندازی کنند اما شرکت‌های بزرگ تشخیصی اعلام کرده‌اند که با تاخیر در تست‌ها روبرو هستند. بیمارستان‌های تگزاس و فلوریدا پر از بیماران بحرانی کرونایی شده و برخی از مقامات محلی و ایالتی استفاده از ماسک را اجباری کرده اند.هفته گذشته، آمریکا به طور متوسط روزانه کمتر از ۵۰ هزار مبتلای جدید، بالاترین میزان ثبت شده و دو برابر بیشتر از یک ماه پیش را گزارش کرده است تگزاس بیش از ۱۰ هزار ابتلای جدید را روز سه شنبه گزارش داد که بالاترین تعداد روزانه مبتلایان کرونا در این ایالت از زمان آغاز این بیماری را نشان می‌دهد.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا اخیراً شدت گرفته است. دانشگاه جان هاپکینز روز گذشته (سه‌شنبه) گزارش داده بود در ۲۴ ساعت قبل‌تر، یکهزار و ۱۷۱ مورد جدید در آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و آمار کلی قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور به ۱۳۱ هزار و ۴۵۵ نفر افزایش یافت.

مقایسه آمار و ارقام جدید جانز هاپکینز با آمار چند روز گذشته این مرکز نشان می‌دهد که مجدداً تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از زمان شیوع تاکنون یک رکورد تازه‌ای زده است و تعداد قربانیان این ویروس نیز علیرغم آنکه در روزهای گذشته روندی نزولی داشته، مجدداً به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

شمار مبتلایان بیماری کووید 19 در این کشور با ثبت 23,397 مورد تازه به 3,120,481 تن رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز 337 تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم 134,309 تن برسد.

برزیل

ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل که به تازگی به ویروس کرونا مبتلا شده است اظهار نظر تازه ای درباره درمان این بیماری کرده است. به گزارش بیزینس اینسایدر، وی اطمینان داده است که با استفاده از داروی هیدروکسی‌کلروکین می‌تواند بیماری خود را درمان کند. وی در جمع خبرنگاران گفت که با استفاده از این دارو تبش پایین آمده و حالش نیز بهبود یافته است. این در حالی است که هیدروکسی‌کلروکین در کشوری مانند فرانسه ممنوع شده است. به گفته مختصصان سازمان جهانی بهداشت استفاده از این دارو خطرناک است و مورد تایید سازمان دارو و غذای آمریکا هم نیست.

ابتلا به ویروس کرونای رئیس جمهور برزیل در حالی صورت می گیرد که او بارها آن را کوچک شمرده و بیماری کووید 19 را به سرما خوردگی کوچک تشبیه کرده بود.

شمار مبتلایان بیماری کووید 19 در این کشور با ثبت 9,083 مورد تازه به1,683,738  تن رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز 245 تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم 67,113 تن برسد.

روسیه

به گزارش خبرگزاری تاس، ستاد مقابله با بیماری کرونا در روسیه روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد: شمار افرادی که در روسیه  به بیماری کرونا مبتلا شده یا تست کرونای آنها مثبت بوده است به700,792 نفر رسید و در شبانه روز اخیر هم 6,562 فرد مبتلا به این بیماری شناسایی شدند. با فوت 174 تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی فوت شدگان نیز به رقم 10,667 تن رسیده است.

در دو روز گذشته میزان رشد روزانه ابتلا به بیماری کووید 19 از 9% عبور نکرده است.

شمار بیمارانی که هم اکنون از خدمات درمانی بهره می گیرند به کمتر از 217,614 تن رسیده است. همچنین در 24 ساعت گذشته 621 مورد ابتلا در مسکو، 295 مورد در سن پترزبورگ، 268 مورد در خانتی مانسی،263 مورد در سوردلوفسک و 240 مورد در ایرکوتسک ثبت شده است.

هند

براساس آخرین آمار طی شبانه روز گذشته با شناسایی 24,864 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شمار مبتلایان در این کشور به 768,345 نفر رسیده است. 

همچنین با فوت 491 بیمار دیگر طی 24 ساعت گذشته، تعداد قربانیان کووید-19 در هند به 21,144 تن افزایش یافته است. از سوی دیگر تاکنون 476,484 بیمار کرونایی بهبود یافته‌اند.

هند به رغم اجرای یکی از گسترده‌ترین قرنطینه‌های جهان در پایان ماه مارس و زمانی که کمتر از 1000 مبتلا به کرونا در این کشور وجود داشت، در توقف روند مبتلایان جدید ناکام مانده است. نارندرا مودی، نخست وزیر هند مجبور به رفع محدودیت‌ها در ماه ژوئن شد تا اقتصاد کشور را که در بیش از چهار دهه برای نخستین بار تحت فشاری این چنینی قرار گرفته بود، نجات دهد. 

این بیماری همه‌گیر، هند، کشوری1.3 میلیارد نفری را که زیرساخت‌های مراقبت‌های بهداشتی آن با کمبود پرسنل و بودجه مواجه است، تحت فشار زیادی قرار داده است. هند حتی پیش از شیوع کروناویروس، از بین 195 کشور جهان در دسترسی به مراقبت جهانی و کیفیت آن امتیاز 154 را به خود اختصاص داده بود. بحران کرونا  همچنین ضربه سختی به صنعت عروسی در هند زده‌است. مقررات ایمنی باعث شده زوج‌ها به جای مراسم باشکوه به برپایی مراسم در فضای مجازی رو بیاورند. این باعث زیان سنگین کسب و کارهایی شده که در این زمینه فعال بوده‌اند.


مکزیک

وزارت بهداشت مکزیک نیز در بیانیه‌ای از افزایش 895 موردی مرگ و میر ناشی از کووید-19 در طول یک روز گذشته خبر داد. مجموع کل قربانیان کرونا در این کشور به 32,014 نفر رسیده است. 

همچنین با ابتلای6,258 تن دیگر، مجموع کل مبتلایان به کرونا در مکزیک به268,008 نفر افزایش یافته است.

تاکنون 163,646 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا نیز در این کشور بهبود یافته‌اند. اولین مورد ابتلا به کرونا در مکزیک روز 28 فوریه و اولین مورد فوتی نیز 19 مارس به ثبت رسید.

عربستان سعودی

به گزارش روزنامه عکاظ، وزارت بهداشت عربستان امروز به جدیدترین موارد ابتلا به کرونا در این کشور اشاره کرد. بر این اساس3,036 نفر به کرونا طی 24 ساعت گذشته خبر داد تا شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 220,144 نفر افزایش پیدا کند.مقامات بهداشتی سعودی همچنین از 42 فوتی جدید ناشی از کرونا خبر دادند تا شمار فوتی های ناشی از کرونا در عربستان به 2,059 نفر برسد.وزارت بهداشت عربستان همچنین از وخامت وضع جسمانی 2,263 کرونایی هم خبر دادند.

همچنین آنگونه که مقامات بهداشتی سعودی اعلام کرده اند 3,211 نفر طی ساعات گذشته از چنگال کرونا نجات پیدا کرده اند.

ایران

اما در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز ۱۸ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۲۵ مورد بستری شدند.

وی با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۴۸ هزار و ۳۷۹ نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۸۴ نفر رسید.


سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام این که خوشبختانه تا کنون ۲۰۹ هزار و ۴۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، افزود:  ۳۳۰۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی همچنین افزود: تا کنون یک میلیون و ۸۷۲ هزار و ۳۹۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 لاری با بیان این که استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند، افزود: استانهای تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند.

 لاری در پایان افزود: مردم جدا از سفرهای غیرضروری و به ویژه سفر به استانهای خراسان رضوی و مازندران خودداری کنند.

بیشتر بخوانید:میانگین سن ابتلا در آمریکا ۱۵ سال کاهش یافت/تداوم افزایش مبتلایان در ایران

بیشتر بخوانید:آمریکا سه میلیونی شد/ هند سومین کشور آلوده دنیا شد

بیشتر بخوانید:آمریکا بار دیگر رکورد زد/استفاده از ماسک در ایران اجباری شد

بیشتر بخوانید: آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به ۱۰میلیون‌و ۳۳۰هزار رسید

بیشتر بخوانید: جهش و رکورد تازه آمریکا در تعداد مبتلایان/ ادعای عجیب ترامپ برزیل

بیشتر بخوانید: تعداد فوتی ها در آمریکا به 128,244تن رسید/ انگلیس در صدر اروپا و در جایگاه سوم جهان قرار دارد

بیشتر بخوانید:ادعای شرکت هندی درباره درمان کرونا/مسافران سه ایالت آمریکا قرنطینه می‌شوند

بیشتر بخوانید:تگزاس کانون بحران شد/کاهش میزان بستری در ایران

بیشتر بخوانید:هند یک دارو را برای درمان تایید کرد/کرونا بار دیگر تیتر اول رسانه‌های آمریکا شد

310311

کد خبر 1408127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =