اعلام آمار جدید بیماران مبتلا به  کرونا  در استان چهارمحال و بختیاری

طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۹ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.


 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، دکتر شیرانی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار جدید بیماری کرونا در استان در نوزدهمین روز تیرماه سال ۹۹ را به شرح زیر عنوان کرد:

 طی ۲۴ ساعت گذشته  ۲۱۶ نفر با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته اند و ۱۹ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.

طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۹ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

 هم اکنون ۶۹ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۵۳ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

  خوشبختانه طی ۲۴ساعت گذشته، مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان گزارش نشده است، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری همان ۵۹ نفر می باشد.

 هم اکنون۱۶ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

ضمن تقدیر از مردم فهیم استان که با رعایت پروتکل های بهداشتی به رسیدن وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ به ثبات نسبی کمک نمودند باید یادآور شد، این وضعیت در صورت عدم تداوم رفتارهای بهداشتی بسیار شکننده و شرایط بحرانی قابل بازگشت می باشد.

 باید به افرادی که در تدارک مهمانی، مراسم جشن و ترحیم هستند یادآور شد، با توجه به اینکه با توافق ستاد ملی مقابله با کرونا در هفته جاری مشاغل سطح ۳و ۴ تعطیل هستند، برگزاری هرگونه مراسم های اجتماعی و مذهبی ممنوع و تالارهای پذیرایی تعطیل و در صورت ارائه خدمات، همکاران حوزه بهداشت موظف به ارائه گزارش هستند و سیستم قضایی و انتظامی عزم جدی در برخورد با متخلفین دارند.

 با توجه به تهدید علیه سلامت عمومی، با کسانی که اقدام به برگزاری مراسم و تجمعات با تعداد افراد زیاد نمایند برخورد خواهد شد.

درخواست تمدید مدت تعطیلی برخی از صنوف به مدت یک هفته دیگر از ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و امیدوار هستیم با این درخواست موافقت شود.

ضدعفونی معابر و خیابان ها بصورت کلی و عمومی انجام نمی شود ولی با اشراف کامل معاونت بهداشتی و بصورت مقطعی با شناسایی کمیته گندزدایی معابر بطور هوشمند و اختصاصی انجام می شود.

48

کد خبر 1408378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =