۰ نفر
۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۵
لزوم کاهش وزن سرمربی تیم ملی!

سرمربی کروات تیم‌ملی که با انگیزه جدید، تیمی را گرفته که شاید یکسال قبل هم خوابش را نمی‌دید، می‌توانست با این انگیزه، حداقل تعطیلات کرونا را بهتر و به دور از غذاهای چرب بگذارند.

شاید نکته به نظرتان مهم نباشد. سرسری از کنارش رد شوید. لبخند بزنید و بگوئید بابا نسل ۹۸ خودمان را نگاه کنید، مربی تیم‌ملی که جلوی آنها کمبود وزن هم دارد. مشخصا بحث‌مان درباره اضافه وزن دراگان اسکوچیچ است. اجازه دهید بحث را با خاطره سرپرست سابق تیم‌ملی ادامه دهیم. او در مصاحبه‌ای اعلام کرد اولین روزی که پا به اردوی تیم‌ملی گذاشت، چنین جملاتی را از کارلوس کی‌روش شنید: «اگر اضافه وزن داشته باشید نمی‌توانید دور میز ما بنشینید و همسفرمان باشید. بگذارید صادقانه بگویم. اگر می‌خواهید کنار ما باشید، باید وزن‌تان را کم کنید.»

این جمله کی‌روش از آن جزئیاتی بود که کلیات را می‌ساخت. بی‌دلیل نبود که در تیم او همه چیز سرجایش قرار داشت. کی‌روش می‌گفت وقتی مربی اضافه وزن داشته باشد، چطور می‌تواند به بازیکنش بگوید سر وزن باشد؟ او باید ابتدا خود را در آینه ببیند، بعد به بازیکنش نگاه کند. چقدر عجیب که چیزی شبیه به همین داستان چند وقت پیش در تیم‌ملی تکرار شد. وقتی با یکی از بازیکنان مطرح تیم‌ملی درباره علت ناکامی ویلموتس سوال کردیم، در لابلای حرف‌های خود گفت: «شما توقع دارید کسی که خودش اضافه وزن داشت، بدن بازیکن را بسازد؟ کی‌روش روی گرم به گرم وزن ما نظارت داشت. ویلموتس این چیزها اصلا برایش مهم نبود.»

ویلموتس هم دقیقا همین مشکلی را داشت که امروز اسکوچیچ دارد. سرمربی کروات تیم‌ملی که با انگیزه جدید، تیمی را گرفته که شاید یکسال قبل هم خوابش را نمی‌دید، می‌توانست با این انگیزه، حداقل تعطیلات کرونا را بهتر و به دور از غذاهای چرب بگذارند. شما به وضعیت بدنی مربیان نامی نگاه کنید. از زیدان تا گواردیولا. مورینیو. آرسن ونگر. کونته. ماسیمو الگری. دیه گو سیمئونه. پوچتینو. هانس دیتر فلیک. لوپتگی. یوآخیم لو و مربیان نامی دیگر. انگار بدن آماده داشتن، یکی از فاکتورهای موفقیت آنهاست.  

جزئیات کلیات را می‌سازند. این را نباید فراموش کرد.

بیشتر بخوانید؛ اضافه وزن عجیب سرمربی تیم‌ملی/عکس

۲۵۲ ۲۵۲

کد خبر 1408760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =